telegram Facebook Twitter Youtube

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко оглянув умови перебування хворих в онкологічному диспансері

Керівник депутатського корпусу оглянув відділення променевої терапії, поспілкувався із хворими та лікарями, разом із керівниками закладів і обласними депутатами обговорив можливість передачі будівлі нефрологічного відділення обласної клінічної лікарні до онкологічного диспансеру. Віктор Федорченко поцікавився існуючим обладнанням і вкотре наголосив на необхідності придбання лінійного прискорювача. Він повідомив, що вже на поточному тижні відбудеться зустріч з іноземними інвесторами щодо придбання дороговартісного обладнання.

«Онкологія займає друге місце серед причин смертності. Щороку на Сумщині від неї помирають до 3 тисяч людей. Для того, аби зменшити ці цифри, ми маємо придбати діагностичне обладнання і лінійний прискорювач, який дозволяє більш локально опромінювати хворий орган», - зазначив голова обласної ради.

За рік у закладі променеву терапію проходить близько 2800 людей. За словами завідуючого блоком дистанційної променевої терапії онкодиспансера Олексія Колпакова, лінійний прискорювач дасть можливість лікувати вдвічі більше пацієнтів.

Але окрім обладнання, великою проблемою в онкологічному диспансері залишаються й умови, в яких перебувають хворі. Вони лежать у палатах по 12 людей, і якщо медики ставлять крапельниці, інші хворі вимушені перебувати на місцях, бо просто немає можливості вийти.

«Такі умови перебування – не людські. Напевне в тюрмі інколи кращі, ніж у онкологічно хворих, - зауважив Віктор Федорченко. – Ці люди працювали все життя і зараз нікому не потрібні. Так не має бути».

Голова обласної ради побажав хворим якнайшвидшого одужання і пообіцяв докласти всіх зусиль для закупівлі лінійного прискорювача та покращення умов перебування у закладі.

Також Віктор Федорченко разом з директором обласної клінічної лікарні Володимиром Горохом та керівником онкодиспансеру Володимиром Шевченком обговорили можливість передачі нефрологічного відділення СОКЛ до онкодиспансеру. Якщо будівлю, в якій не проводився капремонт понад 20 років, реставрувати, там можна розмістити палати на 45 ліжок. Володимир Горох повідомив, що є думка передати під онкологію корпуси №1 та №3 обласної лікарні, які «переїхали» на Ковпака. І створити на цій території своєрідне медичне містечко.

«Тут має бути нормальне подвір’я, стоянка для машин і відремонтовані медичні заклади. Ми повинні створити сучасні умови лікування для жителів області і для роботи лікарів, аби вони могли надавати послуги найвищої якості. Для цього ми залучатимемо кошти з різних джерел, щоб люди отримували якісні медичні послуги», - зазначив Віктор Федорченко.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 15 березня 2021, 12:33

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення