telegram Facebook Twitter Youtube

Віктор Федорченко обурений бездіяльністю чиновників щодо ремонту підстанції екстреної медичної допомоги за кошти Євросоюзу

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко під час перебування в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф дізнався, що на підстанції, яка розташована на вул. Привокзальній, уже три роки робиться ремонт за кошти Європейського Союзу, але роботи виконані лише на 65% і наразі взагалі призупинені.

Після розмови з директором Центру Анатолієм Александренком очільник обласного депутатського корпусу провів на цій підстанції виїзну нараду. На ній були присутні голова постійної депутатської комісії з питань спільної власності територіальних громад Віра Лаврик, депутати обласної ради – начальник управління майном Дмитро Нагорний і його заступниця Інна Козачок, депутат облради Микита Баня.

«Це неприпустима ситуація, коли у нас машини швидкої допомоги не завжди встигають доїхати до пацієнта, аби вчасно надати допомогу, а у самісінькому центрі міста три роки не змогли довести до ладу приміщення», - обурюється Віктор Федорченко.

Анатолій Александренко розповів, що до 2013 року тут розташовувалася санавіація. Згодом приміщення передали екстреній медичній допомозі й з 2016 року в ньому базувалися 5 бригад медиків. На території є гараж на 4 автомобілі. Завдяки такому розташуванню фельдшери швидше доїжджали у віддаленні куточки міста і це на 20% поліпшило статистику доїзду до хворих.

«Але дане приміщення було неадаптоване для медиків, тому ми подали свої пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку Сумської області на 2017 рік, щоб переобладнати його за кошти Європейського Союзу під підстанцію. Ми виграли проєкт на суму 5 млн 200 тисяч грн, і в 2018 році був розпочатий ремонт. Замовником виступило управління комунального будівництва облдержадміністрації. Воно ж і оголосило конкурс на проєктно-кошторисну документацію, який виграла фірма «Южана», та вело контроль за ходом робіт. У тому ж році розпочалися проблеми: виникали протиріччя між УКБ і проектантом, була затримка фінансування, і реконструкція взагалі була призупинена», - розповів Анатолій Александренко.

«До кого ви зверталися щодо такої ситуації? - запитав директора екстреної медичної допомоги Віктор Федорченко. - Ви взяли кошти Євросоюзу, і не змогли їх проконтролювати».

Анатолій Александренко відповів, що постійно звертався до УКБ, вимагав продовження робіт. Але до керівництва області з цим питанням не дійшов. У березні минулого року Центр медицини катастроф став підпорядковуватися управлінню майном обласної ради, але роботи теж не зрушили з місця.

Віктор Федорченко цю претензію переадресував начальнику управління майном Дмитру Нагорному. «65% коштів освоєно, три роки ремонтують, ніякого контролю з боку адміністрації й обласної ради в особі управління комунальним майном. Де залишки коштів? До людей не встигають швидкі доїхати, а ви політиканством займаєтеся. Це абсолютна безвідповідальність! Я доручаю вам особисто протягом тижня розібратися, надати мені всю інформацію та внести пропозиції щодо найскорішого закінчення ремонту приміщення для базування підрозділу швидкої допомоги, інакше я змушений буду приймати кадрові рішення».

Віктор Федорченко пообіцяв направити листа з цього приводу і в прокуратуру. «Треба кожному займатися своєю справою, а не перекладати вину на когось, тільки тоді буде результат. Люди помирають через чиновницьку недбалість, а ми розказуємо, як дбаємо про населення. Так не буде! Раз я за цю справу взявся, доведу до її до логічного завершення і тут буде підстанція «швидкої». Я звик працювати. А ті, хто не вміють – нехай звільняють посади», - категорично заявив Віктор Федорченко.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 лютого 2021, 15:30

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення