telegram Facebook Twitter Youtube

Невикористані 121 млн гривень: на рахунках місцевих бюджетів Сумської області утворилися залишки освітньої субвенції

За інформацією Державної казначейської служби України, станом на 01 січня 2021 року на рахунках місцевих бюджетів Сумщини утворилось 121 млн. грн невикористаних залишків освітньої субвенції.

Ця субвенція з державного спрямовується місцевим бюджетам на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

«Залишки утворились у 34 бюджетах ТГ ‒ 51,5 млн гривень. Водночас у 3 громадах залишки коштів освітньої субвенції відсутні. На рахунках районних бюджетів ліквідованих районів області накопичилося 18,3 млн грн, й відповідно до Закону №1009 ці кошти спрямовуються до територіальних громад, на територіях яких розташовані відповідні заклади, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції», - зазначає радник з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

За її словами, відповідно до Бюджетного кодексу, ці залишки коштів освітньої субвенції можуть бути використані впродовж 2021 року з урахуванням цільового призначення субвенції, тобто на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

Також кошти можуть бути використані на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти. Крім цього, відповідно до рішень Кабінету Міністрів України дозволено використовувати ці кошти на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення безпечного навчального процесу у закладах загальної середньої освіти: закупівлю засобів індивідуального захисту (захисні маски, одноразові рукавички, захисні щитки), дезінфекційних засобів, пірометрів (інфрачервоних термометрів) та послуг із дезінфекції приміщень).

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.