telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласні депутати не підтримали звернення щодо зменшення тарифів – голова облради має право направити його за своїм підписом

Сьогодні, 27 січня, відбулася четверта сесія обласної ради восьмого скликання. Головні питання, які були винесені на розгляд депутатського корпусу, лише два: Про звернення до голів територіальних громад Сумської області щодо неприпустимості необґрунтованого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення; Про звернення до центральних органів влади щодо тарифної політики.

Голова обласної ради Віктор Федорченко розпочав пленарне засідання зі слів жалоби за загиблими у Харкові під час пожежі у будинку для людей похилого віку, де живцем згоріли 15 літніх громадян, іще один чоловік згодом помер у лікарні. Депутати вшанували загиблих хвилиною мовчання. Очільник депутатського корпусу звернувся до голови ОДА Василя Хоми з проханням здійснити перевірки об’єктів соціальної сфери Сумщини, в яких постійно проживають люди похилого віку, інваліди, самотні чи хворі громадяни і доповісти про її результати протягом місяця.

Далі обласні обранці перейшли до розгляду депутатських запитів. Їх озвучили Володимир Поцелуєв, Віталій Калініченко, Володимир Пилипейко і Борис Пересадько. Стосувалися запити роботи Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, капітального ремонту спортивної зали Миропільської школи, передачі на баланс Шосткинському ліцею-інтернату спортивного профілю спортивної зали на базі колишнього ПТУ 10 та закупівлю для цього ж ліцею автобусу, який би возив дітей на змагання. Борис Пересадько запропонував внести зміни до Бюджетного кодексу щодо доходів загального фонду в частині рентної плати і вніс пропозицію, аби у кожному районі були заслухані голови ОТГ з питання наповнення місцевих бюджетів.

Оскільки на пленарному засіданні був присутній голова ОДА Василь Хома, він узяв слово перед тим, як депутати перейшли до голосування по «тарифним зверненням». Говорив про те, що питання тарифів на житлово-комунальні послуги, ціни на газ, електроенергію протягом усього періоду незалежності України були гострими. І все це відбувалося тому, що держава в ручному режимі регулювала тарифи на газ і електроенергію. «Я вважаю, що потрібно встановлювати прозорі правила на ринку газу та електроенергії. Це треба було зробити вже давно. І люди тільки виграють, коли ринок формуватиметься, виходячи з попиту і пропозиції», - наголосив Василь Хома.

Крім того, за його словами, питання прозорості ринку комунальних послуг сьогодні нерозривно пов’язане ще з однією нагальною проблемою – зношеністю мереж. «На Сумщині, як і по всій Україні, складна ситуація з газовими та електромережами. Їх зношеність складає в середньому до 70%. І тому необхідно, в першу чергу, спрямовувати кошти на підтримання в робочому стані цих мереж. Цього більше 20 років ніхто не робив. Сьогодні настав час приймати непрості й непопулярні рішення. Але необхідно встановити прозорі правила на ринку постачання газу та електроенергії, і вперше Кабмін взяв на себе відповідальність зробити прозорим цей ринок. В сьогоднішніх умовах повинне бути ринкове регулювання цін, аби вони були конкурентоспроможними», - зазначив голова ОДА.

Після його виступу депутати перейшли до голосування за проєкти звернень до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та НКРЕКП стосовно неприпустимості зростання цін на електроенергію, природний газ та житлово-комунальних тарифів для населення. Їх було три, оскільки обласні обранці не дійшли згоди щодо єдиного альтернативного, яке б задовольнило всіх. Тому депутати голосували за кожне окремо. В результаті жодне з них не набрало необхідної кількості голосів. За звернення, яке запропонувала фракція ПП «Слуга народу», проголосувало 14 депутатів. Звернення від ПП «Наш край», ВО «Батьківщина», ПП «За майбутнє» та ПП « Європейська солідарність» набрало 26 голосів. А звернення від фракції «Опозиційна платформа – За життя» підтримали 12 депутатів.

Відтак голова обласної ради Віктор Федорченко має право направити листа до вищого керівництва держави та НКРЕКП щодо недопущення необґрунтованого підвищення цін і введення мораторію на підвищення тарифів за своїм особистим підписом.

Натомість звернення до голів територіальних громад Сумської області щодо неприпустимості необґрунтованого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення депутати підтримали більшістю голосів.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 27 січня 2021, 22:58

Документи облради

Go to top