telegram Facebook Twitter Youtube

Олександр Стрельченко: Проблеми медицини потрібно вирішувати першочергово

За дорученням голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, перший заступник голови облради Олександр Стрельченко та депутат облради Микита Баня відвідали КНП СОР «Обласний клінічний перинатальний центр».

Голова обласної ради взяв під контроль роботу всіх, без виключення, комунальних підприємств, закладів та установ, що перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Сумської області. Головне, переконаний, аби вони ефективно працювали на благо людей. Тож поступово триває детальне ознайомлення з роботою всіх закладів.

Директор перинатального центру Марина Кузьоменська розповіла, що в закладі функціонує низка відділень, серед яких відділення патології та екстрагенітальної патології вагітних, акушерське відділення, гінекологічне відділення з малоінвазивними технологіями, відділення для неонатального догляду та інтенсивної терапії новонароджених, клініко-діагностична лабораторія, центр планування сім'ї та репродукції людини і медико-генетичний центр. Сьогодні він обслуговує мешканців усіх 5 районів області та міста Суми.

Під час візиту обласні обранці ознайомилися з організацією роботи відділень, поспілкувався з адміністрацією та співробітниками закладу, обговорили нагальні проблеми, на які варто першочергово звернути увагу.

Одні з найголовніших сьогодні – лікування вагітних з підозрою та хворих на коронавірус, виживаність малюків із недостатньою масою тіла і відновлення роботи рентгенапарату.

Нині, за словами Марини Кузьоменської, в центрі облаштовані 25 ліжок для допомоги хворим на COVID-19. Минулого року тут проліковано 60 жінок із цим діагнозом. Для таких хворих виділений ізолятор з окремим входом, де приймають і лікують «ковідних» пацієнток.

Минулоріч, відтоді, як з 1 квітня більшість лікарняних закладів країни підписали договір з Національною службою здоров’я України та перейшли на нову систему фінансування, Сумському обласному клінічному перинатальному центру було виділено 32,5 млн грн на 6 пакетів послуг, майже 3 млн грн НСЗУ надала з вересня і до кінця 2020 року на доплату медикам. Іще 17 млн грн – на лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Але якщо з лікуванням «ковідних» пацієнтів у центрі все налагоджено, то серйозною проблемою залишається те, що влітку 2020 року вийшов з ладу рентгенапарат і породіль мають возити на флюорографію до діагностичного центру. Апарат італійського виробництва був придбаний за 3,5 млн грн і пропрацював лише 1 рік і два місяці. За цей час на ньому було проведено 600 досліджень. Наразі вирішується питання його ремонту. Також потребують оновлення чотири пологових зали із семи, не завадить ремонт у палатах, аби зробити їх із підвищеним комфортом.

Щодо виживання малюків, то Марина Кузьоменська зауважила, що в їхньому закладі не було минулого року жодної смертності доношеного малюка і тих, чия вага складає понад 1,5 кг.

«Проблеми медицини потрібно вирішувати першочергово, особливо тих, що стосуються материнства і дитинства», - зазначив перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко. Він зазначив, що до медичних закладів Сумщини від керівництва обласної ради буде підвищена увага.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 19 січня 2021, 14:26

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення