telegram Facebook Twitter Youtube

Обласна рада пропонує передати комунальні аптеки СОР у власність територіальних громад

Перша розмова голови обласної ради Віктора Федорченка щодо передачі аптек, які входять до власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області на баланс ОТГ, відбулася з керівником Краснопільської об’єднаної територіальної громади Юрієм Яремчуком.

На території Краснопільської територіальної громади працює КП СОР «Центральна районна аптека №37 Краснопільського району». Починаючи з 2019 року підприємство знаходиться у край скрутному фінансовому становищі. Причина – у зростанні кількості приватних аптечних закладів, у тому числі й з інших регіонів України. Вони, маючи розгалужену мережу аптек, проводять цінову політику на лікарські засоби та медикаменти, з якою не в змозі конкурувати комунальне підприємство.

Такі аптечні заклади не завжди охоче беруть участь у соціальних програмах щодо забезпечення лікарськими засобами хворих, не бажають створювати умови для надання паліативної допомоги тяжкохворим громадянам, не створюють аптечних закладів у сільській місцевості, де утримання аптек є збитковим через низьку купівельну спроможність сільського населення та високі затрати на логістику.

«Утім, якщо піти на такий кардинальний крок і взагалі закрити аптеки та аптечні пункти у сільській місцевості, це призведе до соціальної незахищеності найбільш вразливих верств населення, не дасть змогу своєчасно та самостійно придбати ліки маломобільним громадянам та особам, які вкрай їх потребують», - зазначив Віктор Федорченко.

Голова обласної ради обговорив з Юрієм Яремчуком можливість передачі єдиного майнового комплексу КП СОР «Центральна районна аптека №37 Краснопільського району» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області на баланс ОТГ.

Юрій Яремчук пообіцяв винести це питання на розгляд Краснопільської селищної ради.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення