telegram Facebook Twitter Youtube

У Сумах згадали наймолодшого «кіборга» Сергія Табалу і його загиблих побратимів

Сьогодні в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту, оборона якого тривала 242 дні.

Серед тих, хто так довго і стійко боронив будови аеропорту були і наші земляки. На жаль, не всі повернулися живими. Троє військових поховані на Алеї слави в обласному центрі. Це молодший сержант ЗСУ Микола Ніколаєнко, солдат ЗСУ Сергій Абрютіна та Герой України, Почесний громадянин м. Суми Сергій Табала (Сєвєр). Він пішов у вічність в сяйві юних літ – у свої неповні 19 років. У боях за Донецький аеропорт загинув також уродженець Шостки Іван Євдокименко, який похований на батьківщині.

Данину пам’яті землякам віддали сьогодні керівники області й міста, депутати обласної ради, рідні та друзі Сергія Табали. Вони поклали квіти на могили загиблих та згадали Героїв.

«На жаль, під час оборони аеропорту загинуло багато патріотів України. Бої за ДАП стали символом незламності та бойового духу наших воїнів. Щирі співчуття усім родинам «кіборгів», які зазнали непоправних втрат. Світла пам’ять та низький уклін усім, хто захищає Україну», - сказав депутат обласної ради Микита Баня.

Оборона ДАП тривала з 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року. Оборонців летовища назвали «кіборгами». 13 січня після обстрілів упала диспетчерська вежа. 45-метрова споруда була стратегічним об'єктом оборони летовища. Через 8 днів після падіння вежі, коли і старий, і новий термінали були повністю зруйновані, українське командування вирішило вивести війська з летовища.

За даними Міноборони, у боях за Донецький аеропорт загинуло понад двісті українських бійців.

 

 

 

Останнє оновлення на Субота, 16 січня 2021, 13:28

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення