telegram Facebook Twitter Youtube

Легендарного спортсмена Володимира Голубничого нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

«За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науко-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагородити Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня» Володимира Степановича Голубничого – ветерана спорту, дворазового олімпійського чемпіона, дворазового чемпіона світу зі спортивної ходьби», – йдеться в Указі Президента, який оголосив, вітаючи з нагородою, голова Сумської державної обласної адміністрації Василь Хома.

«Перевершити Ваші рекорди так нікому ще й не вдалося. Хоча багато десятиріч і намагаються. Мені особливо приємно вручити Вам, шановний Володимире Степановичу, цей орден від імені Президента України Володимира Зеленського, – додав Василь Хома. – Своїми досягненнями, подвигами Ви надихаєте молодь».

Очільник облдержадміністрації побажав Володимиру Голубничому благополуччя, здоров’я, спокою в душі та бадьорого настрою.

Також привітати видатного спортсмена, легенду українського і світового спорту приїхав перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко.

«Дуже приємно вітати Володимира Голубничого з заслуженою державною нагородою, - наголосив Олександр Стрельченко. – Він один із найславетніших легкоатлетів країни. Це чудовий приклад людини, яка досягла вершин спорту і продовжувала пропагувати ідеї здорового способу життя після закінчення виступів на найвищому спортивному рівні. Бажаю Володимиру Степановичу міцного здоров’я, бадьорості, довгих років життя».

Додатково.

Учасник п’яти Олімпійських ігор, володар чотирьох Олімпійських медалей (дві золоті, срібна і бронзова), кавалер золотого Олімпійського ордену (1996 рік), має повний комплект медалей Чемпіонату Європи, шість разів ставав переможцем чемпіонатів СРСР, 8 разів – чемпіонатів України – це все про Володимира Голубничого. Рішенням Міжнародної федерації легкої атлетики він визнаний кращим легкоатлетом ХХ століття. Його прізвище занесене до Книги рекордів Гіннеса.

Крім перемог у великому спорті, має досягнення і в тренерській діяльності. У 1980-2003рр. – працював тренером-викладачем, інструктором-методистом у дитячо-юнацькій спортивні школі, яка носить його ім’я. Підготував три майстри спорту міжнародного класу, серед них – п’ятиразовий чемпіон і рекордсмен України, переможець матчу Україна-Великобританія (1993 рік), учасник Кубку Світу зі спортивної ходьби на 20 кілометрів Анатолій КОЗЛОВ, чотири майстра спорту та сум кандидатів у майстри спорту зі спортивної ходьби.

Уже понад 10 років у Сумах проводиться Чемпіонат України зі спортивної ходьби серед дорослих спортсменів і молоді та Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби, присвячені легенді спорту.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення