telegram Facebook Twitter Youtube

Віктор Федорченко ставить завдання вже цього року запустити в роботу лінійний прискорювач

Перша робоча нарада у новому 2021 році була присвячена будівництву приміщень для встановлення лінійного прискорювача в обласному онкологічному диспансері. Ця тема мусується на Сумщині майже два роки. ПП «Суми Южана» вже розробила проектно-кошторисну документацію на будівництво приміщення, але далі справа не рушила.

«Життя та здоров’я людей мають нас об’єднувати, незалежно від партійності. Медицина повинна бути доступною для всіх, - розпочав нараду голова обласної ради Віктор Федорченко. - Наше завдання – поліпшити профілактику й діагностику захворювань. Необхідно якнайшвидше вже нинішнього року запустити в роботу новий лінійний прискорювач, на якому безкоштовно обслуговуватимуться мешканці області».

За статистикою на Сумщині захворюваність на онкологію на 30% вища, ніж у цілому по Україні. Понад 35 тисяч пацієнтів перебувають на обліку в онкодиспансері. Щороку новоутворення виявляють у 4,5 тисяч жителів регіону і більше 2,5 тисяч помирають саме від онкології. «Ця цифра була би значно меншою, якби функціонував лінійний прискорювач. Він дозволяє локалізувати пухлини на початкових стадіях, і справа не доходить до операцій», - зазначив Віктор Федорченко.

Керівництво обласної ради, облдержадміністрації, депутати, проектанти із Чернігова та Сум визначили напрямки робіт і завдання. Серед іншого присутні обговорювали: чи реконструювати старий бункер, чи будувати «з нуля». Загалом, за визначенням ВООЗ, на 200 тисяч населення має бути один лінійний прискорювач. Тому було попередньо вирішено запланувати будівництво двох бункерів і встановити два апарати: один на високих частотах, інший – на низьких.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко розповів, що до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями лікують, застосовуючи променеву терапію. Прискорювач необхідний для радіохірургічного лікування з міліметровою точністю, себто допоможе багатьом хворим.

«Коли нам удасться встановити лінійний прискорювач, ми зможемо врятувати багатьох жителів Сумщини. Завдяки цьому апарату 90% хворих виліковується на ранніх стадіях. Тому наша головна мета – зробити найкращий сучасний об’єкт, аби він відповідав усім необхідним вимогам. Тоді жителі Сумщини не їхатимуть на лікування за кордон чи в інші області», - наголосив депутат облради Юрій Чмирь.

Він зазначив, що в першу чергу треба оновити медико-технічне завдання, визначитися з процедурою проведення тендеру, проєктною частиною об’єкту і не пізніше, ніж за два тижні зібратися знову вже з конкретними напрацюваннями. Зволікати часу немає! Депутат нагадав, що фінансову допомогу обіцяє надати АТ «Укрексимбанк», який представляє інтереси держави і намагається в першу чергу вирішити надважливі для муніципалітетів питання з урахуванням складної економічної ситуації країни.

Цього ж дня депутати та проєктанти виїхали безпосередньо до онкодиспансеру, де поспілкувалися з керівником закладу.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 13 квітня 2021, 16:27

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення