telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Відбулося перше засідання робочої групи з питання удосконалення роботи комунального сектора лісової галузі Сумщини

«Завдання депутатів обласної ради, забувши про партійність, працювати на інтереси області, її економіку. У господарській діяльності комунальних підприємств обласної ради все має бути прозорим, відтак, всебічний аудит ОКАП «Сумиоблагроліс» - це лише перший крок», - наголосив голова обласної ради Віктор Федорченко, звертаючись до членів робочої групи з вивчення та напрацювання організаційно-правових механізмів удосконалення роботи комунального сектора лісової галузі Сумської області, які 23 грудня зібралися на своє перше засідання.

На другій сесії Сумської обласної ради 8 скликання депутат Микола Войтенко озвучив звернення від фракції ПП «Опозиційна платформа - За життя» про можливість передачі районних дочірніх підприємств ОКАП «Сумиоблагроліс» до комунальної власності міських, селищних та сільських рад ОТГ. Відтак очільник обласних депутатів Віктор Федорченко своїм розпорядженням від 17 грудня утворив робочу групу на чолі з першим заступником голови обласної ради Олександром Стрельченком.

На першому засіданні, яке пройшло 23 грудня, Олександр Стрельченко окреслив завдання робочої групи, серед яких – вивчення перспектив функціонування комунального сектора лісової галузі Сумської області з урахуванням загальнодержавних процесів реформування галузі та професійно зважити усі юридичні і фінансові наслідки від зміни власника комунальних лісів.

Лісові масиви ОКАП «Сумиоблагроліс» - це понад 160 тисяч гектарів, і щоб ефективно господарювати в цій галузі, потрібні фахівці. У цьому переконаний Микола Войтенко: «Необхідно вивчити юридичні та економічні підстави для здійснення передачі лісів до ОТГ, визначитися, скільки втратить надходжень обласний бюджет у разі прийняття такого рішення. Визначитись як розділяти підприємства між громадами, скільки коштів необхідно витратити на оформлення дозвільної документації щодо користування лісовим ресурсом та оформлення права власності на зазначені землі, чи є в ОТГ відповідні кошти та спеціалісти для проведення такої діяльності тощо».

Депутат Анатолій Єпіфанов вважає, щоб наповнити обласний бюджет доходами, слід професійно працювати з економікою області, але якщо мова про децентралізацію, то логічним продовженням цієї реформи, має стати передача громадам усіх ресурсів, і лісу, в тому числі.

Такої ж думки притримується і голова бюджетної комісії Євген Южаков. «Путивльська громада прийняла рішення про клопотання перед Сумською обласною радою про передачу агролісгоспу в громаду. Але у першу чергу потрібно заслухати фахівців по напрямках роботи: юристів, землевпорядників, екологів, правоохоронців, а потім приймати рішення, якщо можливо передати, значить треба передавати, якщо не можливо, то треба робити зміни в системі, які забезпечать прибуткову роботу підприємств», - переконаний посадовець.

Микола Ільченко зауважив, що він це питання детально опрацьовував на сесіях громад, і зазначив, що депутати на місцях в цілому позитивно ставляться до передачі агролісгоспів їм у власність. Загалом надходить чотири пропозиції по комунальному лісогосподарському підприємству: перша – передати в громади, друга – передати в «Держлісгосп», третя – реформувати ОКАП «Сумиоблагроліс», четверта – залишити прибуткові, а інші передати. Його особиста думка – варто опрацювати всі пропозиції фахівцям, заслухати їх, а потім прийняти рішення.

Заслухали депутати й виступ свого колеги Олександра Будника, який очолює ОКАП «Сумиоблагроліс» останні три місяці. Він каже, що причина збитковості підприємства – у забороні експорту круглого лісу та падінні внутрішнього попиту і ціни на деревину. Проте, переконує, – за три місяці, що він очолює підприємство, – є позитивні зміни.

На запитання присутніх про сплату податків, Олександр Анатолійович відповів, що у 2019 році до бюджетів різних рівнів спрямували 80 млн грн, а за 9 місяців поточного року – 53 млн грн. ОКАП «Сумиоблагроліс» має у підпорядкуванні 18 дочірніх підприємств. Після реформи децентралізації, коли в області залишилося лише 5 районів, доцільна оптимізація галузевої структури.

Представник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Леонід Бут, якого запросили на нараду, сказав, що лісовпорядкування – це довгий процес, застеріг, що будь-яке реформування тягне за собою фінансові витрати і задав логічне питання: Чи готові піти на це місцеві громади, взявши в підпорядкування лісові угіддя?

Перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко підбив підсумки наради, наголосивши, що до наступного засідання має бути вироблена «дорожня карта» подальшої роботи. Серед іншого треба вислухати думки і пропозиції представників громад, спеціалістів Держгеокадастру, екологічного відомства. Олександр Стрельченко дав доручення управлінню майном та юристам виконавчого апарату обласної ради вивчити законодавчу базу щодо можливої передачі лісових угідь та/або відповідних лісогосподарських підприємств до комунальної власності міст, сіл, селищ області чи в підпорядкування державної структури лісового господарства. Бо найголовніше для депутатського корпусу – аби у жодному разі не постраждала економіка Сумщини, оскільки від цього залежить фінансування закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту тощо.

Наступне засідання робочої групи з вивчення та напрацювання організаційно-правових механізмів удосконалення роботи комунального сектора лісової галузі Сумської області заплановане на січень 2021 року.

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 24 грудня 2020, 14:35

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top