telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Депутати Сумської обласної ради прийняли основний фінансовий документ області на 2021 рік

Пленарне засідання третьої сесії обласної ради, яке відбулося 18 грудня, розпочав очільник депутатського корпусу Віктор Федорченко.

Перед його початком засідали дві постійні комісії: з питань розвитку місцевого самоврядування й з питань спільної власності територіальних громад та приватизації. Депутати розглянули як сесійні, так і власні питання.

На сесію цього дня прийшли представники обласної організації Спілки підприємців. Вони звернулися до обласних обранців з проханням підтримати їхні вимоги до уряду, тож було вирішено першочергово надати їм слово. Депутати після обговорення ситуації вирішили підтримати підприємців.

Голова обласної ради Віктор Федорченко, у свою чергу, зауважив, що виступає на боці людей, які своєю працею заробляють на прожиття родин, створюючи при цьому робочі місця для інших, й особливо важливо - є основними постачальниками місцевих бюджетів. Однак текст самого звернення, яке надали підприємці, на думку Віктора Михайловича, варто доопрацювати, оформивши належним чином згідно з  регламентом обласної ради, і тільки після цього направити до відповідних державних органів.

Далі було озвучено депутатські запити, що надійшли від Володимира Поцелуєва, Володимира Гороха, Бориса Пересадька, Юрія Меєровича, Олександра Будника, Інни Козачок, Олексія Романька, Олега Медуниці, Вадима Ващенка. Обласні обранці порушили питання ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру на Шосткинщині, щодо вчасного забезпечення заробітною платою медпрацівників, виділення коштів з обласного бюджету на закупівлю обладнання для Охтирської ЦРЛ, утримання фізкультурно-спортивного комплексу ФК «Динамо», фінансової допомоги дітям з рідкісними захворюваннями, ремонту частини автошляху на Краснопільщині.

Розгляд питань порядку денного обласні обранці розпочали з унесення змін до соціально значимої програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки. Було прийнято відповідні рішення щодо змін до обласного бюджету Сумської області на 2020 рік та до Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік і наступні 2020-2021 програмні роки.

Бурхливим вийшло обговорення проекту обласного бюджету Сумської області на 2021 рік, видаткову частину якого в цілому сформовано в сумі 2,8 млрд гривень. Видатки обласного бюджету (без урахування трансфертів місцевим бюджетам області)склали 2,7 млрд гривень (загальний фонд – 1,8 млрд гривень, спеціальний фонд – 956 млн гривень). Обсяг видатків загального фонду буде спрямовано на державне управління, освіту, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру, фізичну культуру і спорт.

Обласні депутати зійшлися на думці, що бюджет -2021 – дуже складний. За словами депутата Костянтина Товстухи, потреб багато, а доходів малувато. Тому його колеги Олег Медуниця, Тетяна Сизон, Вадим Лисий, Ірина Д’яконова, Тетяна Гончаренко, Борис Пересадько, Валерій Ісмаілов говорили про перегляд окремих розділів фінансового документу після першого кварталу чи навіть у січні, про необхідний аудит діяльності комунальних підприємств, які мають працювати на прибуток, не чекаючи зовнішніх дотацій чи інвестицій.

Обласні обранці наполягають і на вивченні подальшої співпраці з підприємствами «Укрнафти», що діють на теренах області й які заборгували обласному бюджету не один млн гривень. На часі – подолання наслідків пандемії, забезпечення медичних установ усім необхідним для лікування хворих на коронавірус. Тому прозвучала пропозиція оголосити 2021 рік в області роком медицини. Було озвучено й інші проблеми, які доведеться вирішувати у прийдешньому році. Погоджуючись із зауваженнями і пропозиціями своїх колег, голова обласної ради Віктор Федорченко сказав, що вже почала діяльність робоча група щодо вивчення шляхів наповнення обласного бюджету, закликав приєднатися до співпраці представників усіх фракцій в обласному парламенті, інших депутатів.

У підсумку за обласний бюджет-2021 проголосувало 54 депутати. Таким чином область входить у рік прийдешній з новим фінансовим документом.

Також на пленарному засідання третьої сесії обласної ради було розглянуто низку кадрових та майнових питань і прийнято відповідні рішення.

 

Також читайте:

 

 

Документи облради

Go to top