telegram Facebook Twitter Youtube

Віктор Федорченко відвідав обласний диспансер радіаційного захисту населення

Цей візит голови Сумської обласної ради до закладу, де лікуються чорнобильці, перший як очільника депутатського корпусу, але не перший взагалі. Із ситуацією в лікарні та умовами перебування пацієнтів керівник облради ознайомлений давно, оскільки на умовах благодійної допомоги ТОВ «БВК компанія «Федорченко», яке він донедавна очолював, було відремонтовано одну з палат.

Наразі - це візит робочий, бо диспансер є комунальним закладом Сумської обласної ради. Головний лікар Тетяна Вітюк показала Віктору Федорченку відділення лікарні, розповіла про її роботу, досягнення та проблеми.

«За останні роки, завдячуючи обласному депутатському корпусу, в диспансері замінено вікна на нові, металопластикові, зроблено ремонти у палатах, закуплено медичне обладнання. Хоча, звісно, дефіцит коштів у лікарні є», - розповіла головний лікар.

Нині, за її словами, у стаціонарі лікується 40 чорнобильців, хоча, зазвичай, не в період пандемії – їх тут понад сто. Один день перебування хворого у закладі обходиться диспансеру 500 грн. Останнім часом тут надають реабілітаційні послуги тим, хто перехворів на COVID-19.

Віктор Михайлович поспілкувався із медичним персоналом, обговорив нагальні питання функціонування закладу.

«Ознайомившись із роботою диспансеру, я побачив, що тут є керівник, який дбає про ввірену йому установу. І це дуже добре, бо нам не байдужа доля всіх медичних закладів області, а особливо тих, де лікується категорія людей, захищених законодавством, – як-от ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та учасники бойових дій. Тому ми не можемо залишити їх без уваги і допомоги. Працюватимемо над тим, аби умови лікування у наших комунальних закладах поліпшувалися», - зазначив Віктор Федорченко.

На думку голови обласної ради, аби підняти престиж закладу та надавати висококваліфіковане медичне обслуговування, треба підвищувати зарплату персоналу. Наразі вже існує велика кадрова проблема. І навіть, якщо закупити найсучасніше обладнання, користі воно не принесе, бо на ньому не буде кому працювати.

«Ми повинні думати, як підвищити зарплату медикам, учителям, аби спеціалісти не виїжджали за кордон. Треба забути про партійність, працювати на підвищення економіки Сумщини і зосередити увагу на роботі обласних закладів. Тільки тоді можна вирішити проблеми, які є в регіоні», - переконаний Віктор Михайлович.

Для довідки: Нині на Сумщині проживає понад 12 тисяч ліквідаторів аварії на ЧАЕС та людей, які постраждали від неї. З них 1911 мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС. 6416 – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 4049 потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 1605 дітей-«чорнобильців».

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення