telegram Facebook Twitter Youtube

Почесна відзнака Сумської обласної ради – педагогу, історику-науковцю, ректору Юрію Нікітіну

Відмінник освіти України, доктор історичних наук, ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Нікітін удостоєний Почесної відзнаки Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня.

Останні чотири роки Юрій Олександрович очолює головний науково-методичний заклад післядипломного педагогічного зростання освітян області. У високопрофесійному та потужному колективові педагогів-інноваторів чотири доктори, 33 кандидати наук - двоє з них працюють над докторською, ще два науково-педагогічних працівники завершують роботу над кандидатською дисертацією. Професори, доценти, відмінники освіти України, заслужені вчителі України, провідні освітяни області сприяють підвищенню кваліфікації за 55 спеціальностями щорічно близько 6000 особам з Сумської та сусідніх областей.

Під керівництвом ректора Юрія Нікітіна Інститут отримав золоту медаль у номінації «Упровадження інноваційних моделей професійного розвитку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у системі післядипломної освіти». Науково-педагогічний колектив уперше відзначено міжнародною нагородою рейтингового виставкового конкурсу Гран-Прі «Лідер післядипломної освіти» за підсумками Десятої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» та Восьмої міжнародної виставки освіти за кордоном «WorldEdu».

Інститут здійснює освітню, науково-методичну, інноваційну діяльність, організовує міжнародне співробітництво та співпрацю з вітчизняними закладами післядипломної освіти, освітніми установами, громадськими організаціями, проводить моніторингову діяльність, надає організаційно-методичний супровід зовнішнього незалежного оцінювання.

Керівник вишу Юрій Нікітін переконаний, що саме самовіддана праця їхнього колективу сприяє успішній роботі навчального закладу. Але, звичайно, багато чого залежить і від організаторської жилки самого ректора. Зі шкільних років закоханий в її величність науку історію, він вдало поєднує чиновницьку роботу з улюбленою справою. На сьогодні у нього більше 100 наукових та методичних робіт. З них 9 навчально-методичні видання, схвалені Міністерством освіти та науки України. Юрій Олександрович автор і співавтор багатьох монографій.

Вручаючи нагороду Юрію Нікітіну, голова Сумської обласної ради Володимир Токар відзначив його успішну організаторську, педагогічну, наукову діяльність, зауваживши, що роботи науковця, хоч і присвячені історичним аспектам самоврядування в Україні, на Сумщині ще в позаминулому столітті, сьогодні в період активної децентралізації, звучать особливо актуально.

У свою чергу Юрій Нікітін розповів про роботу закладу й про те, що з початком введення в Україні карантинних заходів для протистояння поширенню COVID-19 КЗ СОІППО сприяв ефективному впровадженню дистанційного навчання. Технічний супровід та комплексний підхід до організації освітнього процесу посприяли розгортанню власної навчальної платформи у 88 закладах Сумської області. Навесні такий підхід дозволив успішно завершити навчальний рік 9 тисячам учням під керівництвом понад 900 учителів з більш, ніж 30 шкіл. Наразі популяризація успішного кейсу щодо впровадження дистанційного навчання продовжується не тільки серед закладів освіти Сумської області, а й серед інститутів післядипломної педагогічної освіти України.

Юрій Нікітін акцентував увагу, що Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти активно співпрацює із закладами освіти інших країн, зокрема, підписано угоду з Казахстанським інженерно-педагогічним університетом Дружби народів, угоду про співпрацю з Фондом Польсько-Українських Ініціатив МАЙБУТНЄ. Відповідно до угоди із компанією MIKSIKE (м. Тарту, Естонія) у 2019 році 234 заклади освіти області реалізували україно-естонський освітній проект «Міксіке в Україні».

Щорічно в інституті проводяться потужні заходи. Серед них Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (І, ІІ тури); Всеукраїнський конкурс на кращий вебсайт закладу освіти; Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти України у 2019 році; обласний огляд-конкурс «На кращу організацію оздоровлення дітей улітку в дошкільних навчальних закладах у 2019 році»; обласний конкурс «На кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу у 2019 році». Активно проводяться інтелектуальні змагання учнів, основною метою яких є заохочення школярів до вивчення окремих предметів. Шкільний етап олімпіадних змагань охопив 87590 учнів; ІІ етап – міський, районний – 14057 учнів; ІІІ етап – обласний охопив 878 учнів.

Вагому роль в оснащенні закладу відіграє й обласна рада. Так, завдяки депутатському корпусу відповідно до вимог Нової української школи на сьогодні оновлено освітній простір Інституту. Дообладнано та переобладнано навчальні кабінети, замінено вікна у навчальному корпусі, а також у гуртожитку, де замінено меблі в 75% кімнат, оновлено комп’ютери в навчальних класах. Завершено ремонт водогону в підвальних приміщеннях гуртожитку. За це Юрій Нікітін подякував особисто голові обласної ради Володимиру Токарю.

Очільник депутатського корпусу побажав колективу Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та його ректору Юрію Нікітіну успішної науково-педагогічної діяльності і в майбутньому.

 

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення