telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков перебував 13 серпня на Сумщині з робочим візитом

Серед низки областей, які Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав з робочим візитом за останній час, і наша Сумщина. На порядку денному було знайомство з регіоном, обговорення з місцевими керівниками проблем і перспектив розвитку області. У поїздці нашим краєм Голову парламенту супроводжували троє очільників Комітетів Верховної Ради, народні депутати України, обрані від Сумщини.

Не випадково робочу поїздку Дмитро Разумков розпочав відвідинами Сумського обласного центру служби крові, де ознайомився з його роботою. Адже Сумщина офіційно визнана донорською столицею України. Чимало керівників міських і обласних структур, депутати різних рівнів, пересічні громадяни здають свою кров заради життя інших, уважаючи допомогу ближнім святою справою.

«Питання донорства крові та плазми є одним із ключових для України, адже дуже часто ми бачимо недостатню кількість запасів, а це той ресурс, який, на жаль, сьогодні дуже потрібен державі. Суми є локомотивом у цій галузі, адже у вас на тисячу населення припадає 230 донацій. У деяких інших областях цей показник близько 14. Сподіваюсь, ви будете зберігати це лідерство», - підкреслив Дмитро Олександрович.

Важливим важелем успіху сумчан – прикладом для всієї України – є партнерство СОЦСК і обласної влади.

«Обласна рада підтримує тісну співпрацю з донорським центром, - розповіла очільнику парламенту заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка й сама є активним благодійним донором. – Ми є учасниками спільних благодійних проектів і акцій. Саме завдяки їм відділення онкогематолії обласної дитячої клінічної лікарні має повне забезпечення компонентами крові з високим рівнем захисту. Таким чином, центр самостійно шукає донорів, знімаючи з родичів хворих цю проблему. Тут запроваджено спеціальну комп’ютерну програму, яка відслідковує та прогнозує потреби лікарень, що дозволяє постійно мати триденний незнижуваний запас компонентів крові».

Сумський обласний центр служби крові – єдиний приклад державно-приватного партнерства у своїй галузі. 2009 року він змінив форму власності на державно-приватну, що дало можливість інвестору – компанії «Біофарма» – вкласти понад 3,5 млн доларів США у розвиток та переоснащення закладу. Саме керівник цього підприємства Костянтин Єфіменко і провів екскурсію центром, де гості оглянули кімнати для підготовки донорів до здачі крові, операційну залу, лабораторію та приміщення експедиції й переробки компонентів крові.

Центр крові має можливість і далі розвиватися, бо обласна влада всебічно підтримує донорський рух. Зокрема через дієві місцеві програми донори Сумщини мають пільги не лише передбачені державою, а й додаткові.

З 18 травня поточного року СОЦСК розпочав тестування населення на антитіла до COVID-19 новими європейськими тест-системами. На це звернув увагу Голова Верховної Ради України, зауваживши, що саме в Сумах розробляються методи ефективного протистояння цій загрозі. «Так, це досить дорого, але впевнений, що спільними зусиллями ми будемо рухатися в цьому напрямі», - зазначив він.

Дмитро Разумков у Сумах відвідав акціонерне товариство «Технологія», де поспілкувався з працівниками, оглянув виробничі потужності заводу пакувальних матеріалів та поліграфічної продукції, яка експортується у 63 країни свiту на 5 континентах. Основними є Великобританія, Iспанiя, Франція, Італія, Китай, Литва, Латвія, Бельгiя, Азербайджан, Польща, Чехія, Вiрменiя, Бiлорусь, Грузiя, Молдова та інші. АТ «Технологія» - великий роботодавець Сумської області, де працюють кращі фахівці у своїй галузі. На сьогодні штат працівників – 785 осіб. Усього по групі компаній – 2800 осіб. За роки своєї діяльності товариство залучило понад 100 млн доларів інвестицій.

Тільки за 2019 рік група компаній «Технологія» мала загальний обсяг сплачених податків у сумі 800 млн грн. Крім того, вона є прикладом соціального бізнесу. 86 млн грн – це кошти їх благодійної допомоги. На боротьбу з пандемією COVID-19 на Сумщині вже цього року виділено 12 млн грн. На ці кошти було закуплено 12 апаратів ШВЛ експертного класу та дороговартісні препарати, відновлено та побудовано 1,65 км нових кисневих мереж у шести лікарнях, а медперсонал забезпечено засобами індивідуального захисту. Саме завдяки таким підприємствам і розвивається Сумщина.

Крім того, очільник парламенту завітав до підприємства ТОВ «Молоко Вітчизни» на Конотопщині. Це вітчизняний виробник молока з великими потужностями виробництва. Товариство налічує три молочно-товарні ферми в межах Сумської області, річний надій на одну корову становить понад 10 тис. кг. Кожна ферма має сучасне обладнання з інноваційним програмним забезпеченням. У 2019 році підприємство отримало статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи, підтвердивши забезпечення найкращих умов утримання та харчування тварин. Цього ж року у категорії за «Ефективне тваринництво» компанія отримала відзнаку «Кращий аграрій Сумщини».

 

Стежте за новинами у Теlegram

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top