telegram Facebook Twitter Youtube

Депутат просить кошти на фінансування будівництва очисних споруд у с. Попівка

Депутат Сумської обласної ради Микола Войтенко виклав у депутатському запиті своє занепокоєння щодо ситуації навколо ДП «Попівський експериментальний завод», яке здійснює виробництво компоненту добавки антидетонаційної для бензинів.

Улітку минулого року зазначене підприємство опинилося у центрі подій. Тоді сморід від відходів його виробництва охопив увесь Конотоп та передмістя. Це викликало значний суспільний інтерес. З’ясувалося, що стічні води від багатоповерхових будинків через каналізаційну мережу, потрапляючи на бардо відстійники ДП «Попівський експериментальний завод», змішуються з відходами виробництва. Як наслідок, утворюється неприємний запах, який поширюється не лише на с. Попівка, а й м. Конотоп.

- Одним із способів вирішення проблеми, безумовно, є будівництво очисних споруд у с. Попівка. І це реально, адже обсяг стічних вод незначний – усього 30 кубів за добу,- зазначає Микола Войтенко і додає: - На виконання приписів Держекоінспекції в Сумській області та головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Попівська сільська рада вже розробила проектно-кошторисну документацію на реконструкцію існуючих водопровідних та каналізаційних мереж на відповідних вулицях села з від’єднанням їх від заводських виробничих мереж та будівництво очисних споруд на базі станції очистки стічних вод.

На підставі викладеного депутат обласної ради висловився за можливість виділити кошти із Сумського обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на фінансування будівництва очисних споруд у с. Попівка.

До слова, на першому (31 липня) пленарному засіданні 35 сесії депутати підтримали цей депутатський запит колеги, а вже на другому (6 серпня) направили звернення до Мінекономрозвитку України, Міністерства внутрішніх справ України, Держекоінспекції України, Держпродспоживслужби України щодо проведення перевірки діяльності ДП «Попівський експериментальний завод», що входить до складу Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, на предмет дотримання вимог чинного законодавства України з метою поліпшення екологічної ситуації та усунення порушень задля подальшого функціонування підприємства як бюджетоутворюючого підприємства Конотопського району.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення