telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Меморандум про співпрацю і взаємодію було підписано у Сумській обласній раді

Сьогодні голова Сумської обласної ради Володимир Токар підписав Меморандум про співробітництво та взаємодію за участі представників України, Республіки Кореї, Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, Польщі та Ірландії.

Метою цього Меморандуму є організація співпраці сторін щодо реалізації спільного проєкту створення міжнародного медичного кластеру на території України. Долучиться до нього і Сумщина. Діяльність сторін в рамках проєкту буде спрямована на посилення спільних спроможностей на розвиток української та світової системи охорони здоров’я, в тому числі у боротьбі з COVID-19 та наслідками його пандемії, а також на профілактику розповсюдження аналогічних вірусних захворювань у майбутньому.

«Ми зараз повинні спрямувати свої зусилля на посилення вітчизняної системи охорони здоров’я, у тому числі і на боротьбу з коронавірусом. Бо вже щодня фіксуються нові антирекорди, - зазначив під час відео-конференції Володимир Токар. - У рамках цього проєкту Сумщина також може поділитися своїми здобутками. У Сумському обласному центрі служби крові першими в Україні розпочали масово тестувати населення на наявність антитіл до COVID-19. Також першими в Україні у нас розпочали забір плазми у тих, хто перехворів на коронавірус. Таким чином Сумщина долучилась до розробки препарату проти COVID-19. Ми готові продовжувати боротьбу з вірусом. Тож із радістю підписуємо сьогодні цей документ і сподіваємось допомогти Україні і світу у боротьбі із пандемією».

Необхідність підписання Меморандуму між сторонами була досягнута завдяки переговорам на вищому рівні. У рамках спільної діяльності сторони зможуть проводити наукові розробки, залучати та безперешкодно постачати засоби індивідуального захисту від COVID-19,  налагоджувати місцеве виробництво таких засобів, впроваджувати технологічні платформи кращої взаємодії наукових, громадських, медичних установ та органів влади, підтримати впровадження інноваційних технологій та рішень у галузі охорони здоров'я, в тому числі цифрове здоров'я, розвивати міжнародну співпрацю.

Окрім Сумської обласної ради від Сумщини до даного Меморандуму долучився Сумський державний університет та керівник проєкту створення міжнародного медичного кластеру в Сумській області Дмитро Живицький.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 10 серпня 2020, 14:01

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top