telegram Facebook Twitter Youtube

Не зважаючи на епідемічну ситуацію на Сумщині, обласні депутати погодили на сесії важливі для життєдіяльності області питання

Сьогодні, 26 червня, під головуванням заступника очільника обласного депутатського корпусу Тетяни Головко відбулося перше пленарне засідання 35-ї сесії Сумської обласної ради.

Менш як за 20 хвилин депутати розглянули блок важливих бюджетних питань та соціального захисту населення.

Вимогу провести сесію за 15-20 хвилин поставив ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Це пов’язано з тим, що керівництво обласної ради, голови фракції були учасниками колегії ОДА, після якої у одного з членів засідання – ректора СумДУ Анатолія Васильєва, був підтверджений позитивний результат тесту на коронавірус.

За словами Тетяни Головко, оскільки на пленарне засідання сесії виносяться важливі для життєдіяльності області питання бюджету та соціально-економічного розвитку і відтермінувати її проведення не бажано, керівництвом обласної ради прийнято рішення все ж таки провести сесію із дотриманням усіх умов, рекомендованих Сумським обласним лабораторним центром, але у два пленарних засідання.

«Сьогодні пропоную провести перше засідання у скороченому режимі без запрошених і доповідачів, оперативно вирішити найважливіші питання і утриматися від додаткових питань, депутатських запитів, оголошень тощо. Головне для нас – забезпечення життєдіяльності нашої області», - наголосила заступник голови Сумської обласної ради.

Перед початком розгляду питань порядку денного Тетяна Головко повідомила про зміни персонального та кількісного складу депутатських фракцій та груп. Відповідно до рішення депутатської фракції «Політична партія «Європейська Солідарність» в обласній раді, до її складу увійшли Токар Володимир Миколайович та Трофименко Наталія Володимирівна. Таким чином кількість цієї фракції складає 9 депутатів. Відповідно до рішення депутатської групи «За життя» в обласній раді, до її складу увійшов депутат Грек Андрій Сергійович. Кількісний склад депутатської групи «За життя» тепер складає 8 людей.

Далі депутати розглянули 11 питань порядку денного.

Не дивлячись на епідемічну ситуацію в області, на сесію з’явився 41 депутат. Бо усі розуміють, що від прийнятих обласними обранцями рішень, залежить не лише стабільність Сумщини, а й життя людей.

Таким чином депутати перерозподілили кошти на медицину, в тому числі й на виплату доплат за березень 2020 року медичним та іншим працівникам, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Виділили гроші для лікування хворих на гемодіаліз, цукровий та нецукровий діабет. Погодили видатки на забезпечення програми «Нова українська школа», в рамках якої – закупівля шкільних автобусів, комп’ютерного обладнання для початкових класів, методичних та навчальних матеріалів тощо.

Збільшили депутати фінансування на проведення заходів у напрямку військово-патріотичного виховання, на допомогу сім’ям загиблих учасників бойових дій на Сході країни, для виконання заходів у рамках реалізації Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування тощо.

Усі питання, винесені на сесію, були підтримані майже одноголосно.

Тетяна Іванівна подякувала депутатам за конструктивну роботу, принципову громадянську позицію у відстоюванні інтересів громад, активність та розуміння ситуації, в якій сьогодні опинилася Сумщина у боротьбі з пандемією.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 червня 2020, 15:09

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення