Депутатський день в обласній раді

Сьогодні, 24 червня, в обласній раді відбулися засідання всіх восьми профільних комісій. На кожній з них депутати розглядали по 15-20 питань порядку денного.

Найпершою розпочала свою роботу комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Депутати погодили зміни до обласного бюджету, програми економічного і соціального розвитку, соціального захисту населення, охорони навколишнього природного середовища, заслухали хід виконання обласних програм.

Детально обласні обранці зупинилися на питанні поводження з відходами. Одна з проблем, яка тягнеться з часів СРСР, – утилізація пестицидів. Свого часу вони були визнані безхазяйними і передані на баланс органів місцевого самоврядування. Частково це питання вирішувалося і за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища вдалося знешкодити понад дві тисячі тонн пестицидів на території всієї області.

Зараз на Сумщині залишається 560 тонн пестицидів. Депутати погодили виділення 9,5 млн грн на розв’язання цього питання, ще 5 млн грн нададуть місцеві бюджети. Таким чином, поки що буде вивезено біля 200 тонн отрутохімікатів з чотирьох районів області – Середино-Будського, Шосткинського, Сумського та Великописарівського. Отрута транспортуватиметься до Франції, де буде утилізована.

Також депутати погодили виділення коштів на правову допомогу родинам загиблих учасників АТО, на матеріальну допомогу для лікування жителів області, на оздоровлення дітей – якщо Кабмін дозволить і зніме карантинні обмеження.

На засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики серед 18 питань порядку денного депутати визначалися з кандидатурою від Сумщини здобувача Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.

Як зазначив голова комісії Ігор Науменко, серед п’яти претендентів – студентів, громадських діячів - усі заслуговують на високу відзнаку, тому думки розділилися й не одразу було прийнято остаточне рішення. Більшість підтримала кандидатуру Віталія Отича – представника молоді Охтирщини, учасника АТО, очільника громадської організації «Молодь села» та молодіжного центру «Простір», завданням якого є національно-патріотичне виховання дітей та молоді Чернеччинської ОТГ. Він консолідує молодь Хухри, Високого, Чернеччини й інших сіл на організацію суспільно-корисних справ. Саме його кандидатуру обранці запропонували підтримати на сесії облради. Депутат Олександр Теліженко вийшов з пропозицією звернутися до голови обласної ради з проханням відзначити Почесною грамотою обласної ради інших кандидатів, які направили свої документи до обласної ради. Пропозиція була підтримана одноголосно.

На попередньому засіданні постійної комісії, яке відбулося 11 червня, її члени слухали звіти щодо виконання трьох програм: Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2020 роки, «Про Обласну цільову комплексну програму «Молодь Сумщини» на 2016-2020 роки», «Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2017-2020 роки» і відправили їх на доопрацювання. Тож сьогодні обласні обранці знову повернулися до їх розгляду.

На цей раз доповідачі врахували зауваження і пропозиції депутатів, надавши повноцінні звіти. Оскільки перелічені обласні програми цього року закінчуються, постає необхідність прийняття нових. Депутати порадили при розробці документів акцентувати особливу увагу на заходах національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Тому Ігор Науменко не полишає бажання відновити роботу координаційної ради, яка, як дорадчий орган, почала б діяти в рамках нової програми. Олександр Теліженко, у свою чергу, наполягав на введенні показників якості діяльності установ та організацій, які працюють з молоддю, а також підготовці методичних рекомендацій для міст і районів. На його думку, варто прописати конкретні джерела фінансування програми, адже на місцях є чимало можливостей залучення позаобласних коштів.

На засіданні постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, процесів децентралізації, адміністративно-територіального устрою, депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, зв’язків із громадськістю, інформаційної та регуляторної політики депутати погодили тільки 15 сесійних питань. А ще розглянули 7 власних. Парламентарі вирішили створити тимчасову контрольну комісію Сумської обласної ради з питань будівництва приміщень для встановлення лінійного прискорювача КНП СОР Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер. Обрали кандидатури представників громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції. Серед іншого заслухали хід виконання обласних програм, виконання плану роботи постійної комісії за І півріччя та затвердили план роботи комісії на ІІ півріччя.

Також плідно попрацювали обласні обранці і в інших постійних комісіях.

Сьогодні ж відбудеться засідання президії обласної ради, на якому будуть остаточно погоджені усі питання, що виноситимуться на пленарне засідання сесії обласної ради, що розпочне свою роботу 26 червня о 10.00 в Будинку рад.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Середа, 24 червня 2020, 15:33

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради