telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Микола Березін переконаний, що резерви наповнення бюджету на Сумщині є майже в кожній галузі

Під час колегії ОДА, яка відбулася сьогодні, 23 червня, голова постійної комісії з питань бюджету Сумської обласної ради Микола Березін вкотре наголосив на необхідності районам самостійно шукати можливості наповнення доходної частини своїх бюджетів, а не чекати субвенцій, дотацій з обласного чи Державного. Депутат зазначив, що резерви для обласного бюджету є, і навів приклади, звідки можна поповнити казну Сумщини.

«Головне питання сьогодні: чи виконає Сумщина бюджет за І півріччя, - заявив Микола Березін. - Ми повинні примусити працювати на область ті підприємства, що «вершки збирають» у нас, а податки платять в інших містах, де вони зареєстровані. Сільгосппідприємства та агрохолдинги використовують наш земельний ресурс, але фінансові надходження від них – мізерні. Є резерви, майже у кожній галузі. Словом, якщо правильно, по совісті підійти до цього питання, тоді регіон буде виживати».

Акцентував увагу Микола Березін і на демографічній ситуації в області. Наголосив, що болючими проблемами є коефіцієнт міграції жителів сільської місцевості, смертність населення, хвороби дітей. Ці негаразди виникають на тлі нестачі коштів на впровадження обласних програм у галузі охорони здоров’я, молоді та спорту, оздоровлення тощо.

Депутат переконаний, що недопрацьовують місцеві органи влади на місцях, оскільки вони самі затвердили бюджети, і в той же час їх не виконують. На думку Миколи Березіна, все залежить від відповідальності керівників районів, міст та громад.

Зупинився Микола Якович і на, як він вважає, незадовільній роботі Головного управління Держгеокадастру в Сумській області. «Я буду звертатися до голови обласної ради Володимира Токаря, аби керівник цієї структури прозвітував перед депутатами про свою роботу. Бо на наші запити управління не надає інформації про використання землі фермерами та агрохолдингами і надходження коштів до місцевих бюджетів», - зазначив очільник бюджетної комісії. 

Голова ОДА Роман Грищенко наголосив, що дійсно, до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області багато питань. Наразі немає інформації щодо надходження орендної плати за землю до місцевих бюджетів, ведення державного обліку реєстрації земель, викликає сумніви достовірність інформації про наявність використання земель тощо.

«Я проаналізував роботу структури і зробив висновки, що Головне управління Держгеокадастру в Сумській області не співпрацює з правоохоронними органами, місцевим самоврядуванням. Керівник була запрошена на засідання колегії, але не надала пояснень своєї відсутності», - сказав посадовець.

Тож голова ОДА запропонував порушити питання перед Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру про відповідність займаній посаді нинішнього керівника Сумського управління. Члени колегії підтримали цю пропозицію.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top