telegram Facebook Twitter Youtube

Понад 1 млрд гривень заощадила Сумщина в системі публічних закупівель

Так за 2019 рік – 636 млн гривень, а за початок 2020 року – вже 401 млн гривень. Про це повідомила Ірина Алєєва, радниця з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

«Ця економія — різниця між сумою коштів, яку замовник планував витратити на закупівлю, і сумою, яку витратив по факту. До появи системи Прозорро мова про економію від очікуваної вартості йшла не часто. Тому 1 мільярдів гривень — це сума, яку могли могли б втратити платники податків Сумщини, якби не конкуренція на торгах», - коментує Ірина Алєєва.

Зазначена тема закупівель через Прозоро та заощаджень на них - є популярною серед запитів від представників об’єднаних територіальних громад Сумщини. У останньому з тренінгів організованих Сумським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою»: «Використання системи Prozorro» взяли участь понад 70 фахівців з ОТГ області, - підкреслила Марина Лобова, керівниця Сумського РО. 

За її словами, ця тема є популярною серед ОТГ, адже громади в нових умовах життя навчаються використовувати доцільно свої ресурси, а зекономлене направляти на розвиток своїх територій.

Загальна кількість торгів на Прозорро по області за півтора роки – більше 70 тисяч, одна тисяча замовників та 5,5 тисяч підприємств – постачальників. Щомісяця в системі з’являються 3-5 тисяч нових постачальників зі всієї країни.

Найбільший рейтинг серед замовників – Сумська міська рада (за сумою та кількістю замовлень). Найактивнішими організаторами серед замовників – ПАТ «СУМИХІМПРОМ»  та Головне управління Національної поліції у Сумській області. Найбільше перемог у торгах і з найбільшою сумою замовлень -  постачальник ТОВ «АМК РЕМ-БУД» і на другій сходинці КП «ШЛЯХРЕМБУД». Найактивніше в 2020 році придбавали  комп’ютерну техніку  та програмне забезпечення.

Також, у сфері охорони здоров’я найбільший рейтинг серед організаторів публічних закупівель – КНП «Сумська обласна клінічна лікарня»  та на другій сходинці КНП «Центральна міська клінічна лікарня».

Серед  постачальників  найактивніше перемагали у торгах підприємства – ТОВ «БАДМ-Б» (498 лотів) та ПВКП «Валлента» (497 лотів).

Щодня  в системі Прозорро по всій країні оголошується близько 5 тисяч закупівель вартістю 2 млрд гривень. Там купують майже все: від серветок до послуг на ремонт доріг.

«На сьогодні накопичилося безліч даних про закупівлі, і кожен громадянин може подивитися, як і на що витрачаються кошти. Сайт prozorro.gov.uа — дозволяє розглядати, що купують чиновники за гроші громадян. Чи то місцева влада організовує концерт, чи ремонтує парк, чи замовляє послуги харчування для школи — можна дізнатися всі деталі», - зазначає Ірина Алєєва.

За її словами, наприклад, якщо ремонт парку — коли він буде завершений та що саме зроблять, якщо шкільне харчування — хто саме його постачає. Тобто доступ до всіх документів, включно з договором і додатками. А це інформація і про працівників постачальника, специфікацію товару, зміни вартості, терміни поставок чи виконання робіт тощо.

Також ще один цікавий інструмент  контролю за виділеними коштами та виконанням ремонтних робіт – інтерактивна карта  «АНТИКОРУПЦІЙНА  КАРТА РЕМОНТІВ» –на якій зібрано всі ремонти багатоквартирних будинків, доріг, тротуарів, шкіл, садочків, бібліотек, спортмайданчиків тощо. 

Кожен мешканець може знайти адресу ремонту, який має виконуватися, перевірити інформацію про ремонт і в разі потреби залишити скаргу, і якщо помічено на карті помилку,  можна запропонувати її виправити.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення