telegram Facebook Twitter Youtube

Ігор Науменко пропонує Департаменту освіти і науки СОДА зосередитися на невирішених проблемах галузі

Під час засідання комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики, що відбулося в обласній раді під головуванням її керівника Ігоря Науменка, депутати розглянули понад 15 питань порядку денного. Серед іншого – заслухали виконання декількох обласних програм, що спрямовані на розвиток галузі освіти та науки, молоді і спорту.

Особлива увага парламентарів Сумщини – до виконання Обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках» за підсумками 2019 року. Керівник Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова доповіла про впровадження на Сумщині реформи у галузі освіти - «Нова українська школа», оптимізацію професійно-технічних закладів, закупівлю шкільних автобусів, проблеми забезпечення дошкільнят місцями в дитячих садках тощо. Своєрідний діалог між очільницею обласної освіти та депутатами тривав майже годину. Члени комісії детально розпитували про роботу департаменту у кожному напрямку. У підсумку відзначили якісну підготовку звіту про хід програми.

Голова комісії Ігор Науменко, уважно ознайомившись з інформацією, зауважив, що, дійсно, програма успішно виконується, чому сприяє й професійна робота працівників департаменту. Однак, не з усім удалося впоратися. Тож попросив, щоб саме на вирішенні проблемних питань зосередила свою увагу Вікторія Гробова.

Заступниця голови обласної ради Тетяна Головко, що була присутньою на засіданні, додала, що виконання програми не можливе в повному обсязі без залучення до процесів вирішення освітянських проблем органів місцевого самоврядування.

«У більшості напрямків були залучені кошти обласного бюджету, а місцеві керівники не проявляли активності щодо вирішення питань освіти на своїх територіях. Я сподіваюся, що новопризначені голови РДА долучатимуться до роботи з виконання заходів програми і братимуть участь у фінансуванні освітнього процесу», - наголосила Тетяна Головко, і запропонувала запровадити систему контролю за виконанням галузевих програм на місцях. 

Олександр Теліженко рекомендував Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації розробити та включити до програми «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках» окремий розділ «Механізм контролю якості надання освітніх послуг у загальноосвітніх навчальних закладах» з метою визначення рейтингу шкіл та впровадження механізму їх стимулювання.

Тетяна Головко запропонувала запросити на наступне чергове засідання комісії начальника Управління Державної служби якості освіти у Сумській області з метою координації спільних дій Управління та Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації в частині оцінювання якості надання освітніх послуг у загальноосвітніх навчальних закладах.

У той же час члени комісії, заслухавши звіт щодо виконання трьох програм: Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2020 роки, «Про Обласну цільову комплексну програму «Молодь Сумщини» на 2016-2020 роки», «Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2017-2020 роки», відправили їх на доопрацювання.

Ігор Науменко акцентував увагу на необхідності відновлення роботи координаційної ради в рамках програми національно-патріотичного виховання, оскільки цей дорадчий орган практично припинив свою діяльність.

Друга частина зібрання була присвячена ряду звернень керівників комунальних закладів щодо їх реорганізації.

Підсумовуючи довготривале засідання, члени комісії прийняли рішення рекомендувати структурним підрозділам ОДА якісніше підходити до вирішення проблемних питань у галузі освіти. Зокрема, провести аналіз невиконання органами місцевого самоврядування обсягу фінансування Обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках» та доповісти керівникові обласного парламенту про результати.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення