telegram Facebook Twitter Youtube

Сумчани відзначили сторіччя з дня народження Івана Кожедуба

Сьогодні для Сумщини – визначна дата! Саме 8 червня виповнюється 100 років з дня народження нашого славетного земляка тричі Героя Радянського Союзу, Маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба.

З нагоди ювілею біля пам’ятника найвідомішого льотчика-винищувача часів Другої світової війни відбулися урочисті заходи. Віддати шану асу авіації та покласти квіти до підніжжя меморіалу Івана Кожедуба прийшли й обласні депутати.

Олександр Стрельченко наголосив, що унікальний життєвий і бойовий досвід Івана Кожедуба, його мужність, відвага та віра у власні сили є прикладом бездоганного виконання службового обов’язку та невичерпним джерелом, яке надихає сучасних захисників повітряного простору України. На його подвигах виховалася не одна плеяда льотчиків.

«Взагалі про життя Кожедуба можна розповідати годинами. Він – легендарна особистість, які народжуються раз на століття! Ми пишаємося безсмертними подвигами земляка, дякуємо йому за Перемогу. Ми обов’язково збережемо пам'ять про нього і передамо її нащадкам!», - наголосив Олександр Стрельченко.

Іван Кожедуб - учасник Курської битви та битви за Дніпро, Нижньодніпровської, Корсунь-Шевченківської та Умансько-Ботошанської наступальних операцій, повітряного бою на ближніх підступах до Румунії в травні-червні 1944 року, Білоруської, Прибалтійської, Вісло-Одерської, Східно-Померанської, Берлінської наступальних операцій.

Прославленого аса авіації знають все ж таки більше як Героя Другої світової війни. Але він воював і в Кореї. І саме нашого Кожедуба найбільше там боялися американці. Під час Великої Вітчизняної він знищив більше 60 ворожих літаків, але його літак ні разу не вдалося збити. В Кореї, коли він командував винищувальною авіаційною дивізією, льотчики отримали 216 повітряних перемог.

Тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб нагороджений двома орденами Леніна та «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» II і ІІІ ступенів. Кавалер семи орденів Червоного Прапора, Олександра Невського та двох Червоної Зірки, Бойового Червоного прапора МНР.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 09 червня 2020, 12:58

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення