telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Виконання бюджету обговорювали депутати обласної ради під час засідання профільної комісії

Десять питань порядку денного обговорили депутати під час засідання постійної комісії з питань бюджету 28 травня.

Серед головних – звіт про виконання обласного бюджету за 2019 рік, звіт про виконання обласного бюджету за  І квартал поточного року, зміни до обласного бюджету на 2020 рік, ефективне використання коштів обласного бюджету у 2020 році, зміни до обласних комплексних програм.

Голова бюджетної комісії Микола Березін розповів, що минулоріч обласний бюджет був виконаний на 94,5%. Перевииконали бюджет 11 районів із 18. Серед міст області найгірші показники у Сум – 94,9% і у 5 ОТГ: Миколаївської (Білопільського району), Недригайлівської, Грунівської, Вільшанської та Тростянецької. Найкраще спрацювали Березівська, Шалигінська, Дубов’язівська, Новослобідська та Бездрицька ОТГ.

За І квартал поточного року обласний бюджет виконано на 20,8% із 24,9 необхідних.

Серед міст найкраще спрацювали Лебедин і Глухів. Найгірше – Суми і Шостка. Виконали планові показники лише 7 районів із 18, та 11 із 36 ОТГ.  

На думку Миколи Березіна, головною причиною невиконання дохідної частини бюджету області – відсутність чіткої вертикалі в питаннях взаємодії місцевих органів влади всіх рівнів у формуванні реальних показників і прогнозів бюджетів.

Під час розгляду виконання обласного бюджету за 2019 рік Микола Березін зазначив, що є невизначеність і розбіжності в поданні матеріалів від Головного управління Держгеокадастру в Сумській області. Структура усувається від співпраці з органами місцевого самоврядування і немає жодних ознак, що Держгеокадастр стоїть на захисті громадян. Тому депутати вирішили включити до порядку денного наступної сесії обласної ради звіт керівника Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про діяльність управління у частині наповнення місцевих бюджетів області за підсумками 2019 року і співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Жваву дискусію викликало у депутатів питання перерозподілу 3 млн грн на поточні видатки для структурних підрозділів облдержадміністрації. У секретаря бюджетної комісії Олександра Стрельченка виникло запитання: чому ці кошти були зняті з оздоровлення дітей-чорнобильців та проведення учбово-тренувальних зборів спортсменів? Після обговорення депутати домовилися направити цей документ на доопрацювання і повернутися до його розгляду після обговорення у постійних комісіях, депутатських фракціях та групах.

Серед іншого члени комісії попередньо погодили виділення 410 тисяч грн на систему оповіщення цивільного захисту в рамках регіональної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2019-2021 роки.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top