telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На часі земельні питання: об’єднані громади Сумщини відстоюють свої інтереси

Об’єднані громади, які утворилися 2-3 роки тому та вже отримали землі за межами населених пунктів – вже відчули фінансові переваги земельних питань, розуміють їх важливість в системі розвитку територій та активно відстоюють свої інтереси. Про це під час другого онлайн-марафону з просторового планування та земельних питань для ОТГ Сумщини зазначив Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

За його словами, для представників ОТГ сьогодні на порядку денному питання правильного використання землі та питання «як заробити кошти для місцевого бюджету за рахунок землі». І наразі можна спостерігати зацікавленість громад до зазначених питань, хоча ж на початку процесу децентралізації такий значний інтерес в ОТГ не спостерігався.

Під час онлайн-заходу 4 громади Сумської області – Боромлянська, Новослобідська, Краснопільська та Охтирська ОТГ отримали персональну консультацію з питань просторового планування.

«Марафон тривав протягом дня та надав земельним спеціалістам із ОТГ можливість для живого спілкування, відкритого діалогу та обговорення проблемних питань тет-а-тет з експертом», – прокоментувала Марина Лобова, керівниця Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

За її словами, представників ОТГ цікавили переважно питання передачі земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, питання оформлення громадських пасовищ, самовільного зайняття земельних ділянок під господарськими дворами, ставок орендної плати за землі сільськогосподарського призначення, організації робочої групи по плануванню території громади, проведення аукціонів. Говорили і про можливість та переваги користування програмами для обліку та інвентаризації земель, зокрема «GIS – 6».

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top