Тетяна Головко: Нам не байдужа доля обласних медичних закладів

Про це заступниця голови Сумської обласної ради Тетяна Головко наголосила під час робочої поїздки до обласних комунальних некомерційних підприємств – диспансеру радіаційного захисту населення та клінічного госпіталю ветеранів війни. Разом із радником голови обласної ради з питань охорони здоров’я Сергієм Бутенком та радником голови ОДА Наталією Куфтеріною Тетяна Іванівна зустрілася з керівниками медустанов, обговорила проблеми, які існують на сьогоднішній день у цих закладах після початку другого етапу медичної реформи.

«Диспансер радіаційного захисту та госпіталь ветеранів війни уклали угоди з Національною службою здоров’я України, - розповіла Тетяна Головко. - Але навіть отримавши певні пакети послуг, вони не можуть повністю вийти на минулорічний рівень фінансування. Наразі в НСЗУ запевняють, що проаналізувавши перший місяць роботи, служба здоров’я побачила сильні та слабкі сторони другого етапу медреформи. Тому під час спілкування з керівниками медзакладів ми попросили їх озвучити проблеми, з якими профільні лікарні зіштовхнулися у квітні, і надати їхнє бачення шляхів вирішення цих проблем, аби керівництво області ще раз звернулося до профільних міністерств за допомогою».

Ще до старту другого етапу медреформи обласна рада направляла листи до НСЗУ, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціального захисту, аби спеціалізованим лікарням Сумщини було надано більше фінансування. Утім, поки що ці звернення залишилися без відповіді. Державна субвенція на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я, яка надійшла в область, була розподілена на оплату поточних видатків, у тому числі заробітної плати, для тих медичних установ, які у ході медичної реформи з 1 квітня поточного року не можуть бути контрактовані, а відтак і отримувати фінансування з Національної служби здоров’я України. Це – Сумський обласний спеціалізований будинок дитини, Сумський обласний Центр медико-соціальної експертизи, Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи та КЗ СОР Обласна база спецмедпостачання.

Диспансер радіаційного захисту населення і госпіталь ветеранів війни фінансуються і НСЗУ, і з обласного бюджету. Але цих коштів все одно замало, оскільки відтепер відсутнє державне фінансування. Варто зазначити, що останні роки обласною радою та облдержадміністрацією у доповнення до держбюджету виділялися кошти для розвитку матеріально-технічної бази, оновлення діагностичного обладнання, покращення харчування та медикаментозного забезпечення, проведення ремонтів цих лікарень. 

«Нам не байдужа доля усіх медичних закладів області, а особливо тих, де лікується категорія людей, захищених законодавством, – як ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та учасники бойових дій. Тому ми не можемо залишити їх без уваги і допомоги. Ми сподіваємося, що врахувавши всі недоліки першого місяця роботи після старту другого етапу медреформи, відбудеться низка переговорів керівників областей із різними відомствами, прем’єр-міністром, профільними міністрами. Для того, щоб імплементувати задуману модель і щоб вона прижилася на тілі країни, потрібні злагоджені дії всіх учасників реформи», - переконана Тетяна Головко.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 30 квітня 2020, 14:17

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради