telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Визначено перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19

В Україні 240 закладів були визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це - лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності.

Відповідні заклади охорони здоров’я відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням Віктора Ляшко, Головного державного санітарного лікаря України №7 від 27.03.2020 року.

Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.

Відповідно до даних, які отримала НСЗУ від вищезгаданих закладів, всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус. А саме: в 240 закладах передбачено 4,1 тисяча місць для ізоляції хворих, 67 тис. ліжок-місць. Кількість апаратів ШВЛ складає понад 1800 одиниць. В лікарнях працює 5855 лікарів - інфекціоністів, анестезіологів, терапевтів та педіатрів.

Наголошуємо, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів - температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання - дзвонити до 103.

На Сумщині для прийому хворих визначені такі медичні заклади:

  • КНП "Роменська центральна районна лікарня"
  • КНП "Тростянецька міська лікарня" Тростянецької міської ради
  • КНП "Шосткинська центральна районна лікарня" Шосткинської міської ради
  • КНП "Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди" Сумської міської ради
  • КНП Білопільської районної ради "Білопільська центральна районна лікарня"
  • КНП Конотопської міської ради "Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка Михайла Давидова"
  • КП "Кролевецька центральна районна лікарня" Кролевецької районної ради
  • КНП Сумської обласної ради "Сумський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер"
  • КНП Сумської обласної ради "Обласний клінічний перинатальний центр"

 

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top