telegram Facebook Twitter Youtube

Добровольці Сумщини відзначили своє свято

Сьогодні, 14 березня, в Україні святкують День добровольця. У Сумах ветерани, їх рідні, духовенство, представники обласної та міської ради, волонтери, громадськість прийшли на Алею Героїв Центрального кладовища, аби вшанувати тих, хто не повернувся з війни.

Із самого ранку обласним центром відбувся автопробіг з прапорами добровольчих батальйонів. На Алеї Героїв за полеглими захисниками України відбулася панахида, присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та віддали шану кожному загиблому.

Серед учасників заходу й депутат Сумської обласної ради, доброволець Родіон Дученко. У травні 2014 року у складі добробату, який зараз перейменований у батальйон імені Кульчицького, він захищав країну під Слов’янськом. Якраз за його ротації відбулося визволення міста. У 2015 році Родіон Дученко служив у складі батальйону ОУН у селі Піски. Говорить, що до цього навіть не стріляв з автомату, а на війну пішов за покликом серця. Бо після подій Майдану вирішив стати на захист країни.

«Я переконаний у тому, що добровольці одними з перших врятували країну від захоплення. Разом з волонтерами вони, не шкодуючи власних сил та здоров’я, зробили все можливе для збереження цілісності України. На мій погляд, добровольчі батальйони – це сучасна реінкарнація козацтва. Тому що в крові українців завжди була потреба служити Україні та захищати її. Вважаю, що добровольчі батальйони треба відновлювати», - зазначив обласний депутат.

Присутні дякували добровольцям за їх мужність та відвагу, за те, що вони першими показали як потрібно боронити суверенітет держави у такий непростий, але історичний час. Говорили про те, що саме завдячуючи їм було збережено Україну.

Нагадаємо, що День українського добровольця – свято, що відзначається в Україні 14 березня. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення