telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На державному рівні слід збільшити фінансування будівництва, ремонту та утримання доріг, переконані депутати Сумської облради

Саме незадовільний стан доріг Сумщини є серйозною причиною зменшення її інвестиційної привабливості, значною перешкодою розвитку підприємництва, що суттєво й негативно впливає на соціально-економічний розвиток регіону, вважають депутати Сумської обласної ради.

Доливає мастила в вогонь і той факт, що за останні роки значно збільшилася інтенсивність руху великовагового і великогабаритного автотранспорту, що дорогами області перевозить значний обсяг сільгоспсировини, деревини. продуктів виробництва, обладнання нафтогазовидобувної галузі тощо. Через те, що автомобільні дороги не розраховані на таке навантаження, вони руйнуються швидше, ніж їх ремонтують. Порушення габаритно-вагових норм – це ще одна наболіла проблема і не лише Сумщини, а й усіх областей України.

Зрушити справу може лише ефективний ремонт дорожнього покриття. На жаль, обсяг коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах області на ці цілі, не може забезпечити належне виконання робіт. Крім того, запровадження жорсткого контролю навантаження сприятиме продовженню строку експлуатації автошляхів.

Ураховуючи ситуацію, що склалася насамперед на Сумщині зі станом доріг, депутати обласної ради направили звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, прийняте на 33 сесії обласної ради. У документі запропонували посилити габаритно-ваговий контроль шляхом унесення змін до нормативних актів, що регулюють сфери діяльності. пов’язані з проїздом великогабаритних та великовагових транспортних засобів в Україні, шляхом запровадження відповідальності як відправників, так і перевізників вантажів. За порушення норм мають бути застосовані значні штрафні санкції. Необхідно встановити на основних автомагістралях стаціонарні сертифіковані вагові комплекси для здійснення цілодобового габаритно-вагового контролю та відеофіксації.

Обласні обранці переконані, що на державному рівні слід збільшити фінансове забезпечення будівництва, ремонту та утримання доріг. А саме: передбачити додаткове виділення коштів з Державного бюджету місцевим на фінансування будівництва, реконструкції. ремонту й утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області в межах мінімально необхідного рівня. Крім того, доцільно розподілити кошти, передбачені Держбюджетом на розвиток дорожньої галузі, пропорційно протяжності доріг для кожної області.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top