telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Депутати Сумської обласної ради схвалили зміни до бюджету області та спрямували шість звернень до вищого керівництва держави

28 лютого відбулася 33 сесія Сумської обласної ради. Перед пленарним засіданням спочатку зібралися депутати чотирьох профільних комісій, а потім підбила підсумки з обговорення питань порядку денного президія.

Обласні парламентарі Анатолій Тронь, Юрій Меєрович, Віра Мотречко, Андрій Кисіль, Володимир Поцелуєв, Марія Коняєва, Олександр Стрельченко, Юрій Клименко, Катерина Приходько, Микола Березін озвучили свої депутатські запити з нагальних питань життєдіяльності мешканців області. Йшлося насамперед про виділення фінансової допомоги громадянам Охтирщини на лікування та на ліквідацію наслідків пожежі, забезпечення хворих на цукровий діабет пільговими медикаментами в Путивльській ОТГ, виплату заробітної плати медикам Глухівської лікарні, направлення коштів на співфінансування придбання шкільного автобуса для Миколаївської ОТГ Сумського району тощо.

Далі обласні обранці перейшли до розгляду питань порядку денного. Враховуючи те, що до сесійної зали прийшла громадськість з проханням підтримати звернення до вищого керівництва держави щодо необхідності призначення всеукраїнського референдуму та винесення на нього питання продажу земель сільськогосподарського призначення, було вирішено за це звернення голосувати першим.

До слова, депутати обласної ради наприкінці минулого року вже двічі направляли звернення до вищого керівництва країни щодо продажу землі. На жаль, не дивлячись на те, що це питання сьогодні є одним з найважливіших, яке обговорюється в суспільстві, ситуація в країні не змінилася.

Тож обласні обранці втретє одностайно спрямували своє звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, де підтвердили необхідність проведення земельного референдуму та широкого громадського обговорення впровадження земельної реформи.

Обласні парламентарі переконані, що Україна може мати єдину національну програму реформування земельних відносин. Саме вона має сприяти захисту інтересів держави та її продовольчої безпеки, забезпечення права власності Українського народу на землю. «Треба враховувати інтереси всього суспільства, а не окремих його представників», - наголошують депутати.

Також на пленарному засіданні 33 сесії депутати обласної ради внесли зміни до обласного бюджету на 2020 рік з поправками, які надійшли від постійної комісії обласної ради з питань бюджету та депутата Олега Бояринцева. Так, було виключено з проекту рішення розподіл частини залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та субвенції з місцевих бюджетів на придбання телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини через необхідність подальшого вивчення цього питання. До проведення аудиту з проекту рішення було виключено і 1,2 млн грн субвенції з місцевих бюджетів для КЗСОР «Сумський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Депутати розглянули низку майнових та кадрових питань. У цілому підтримали шість звернень до керівників країни з приводу важливих питань життєдіяльності жителів Сумщини.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top