telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Негайного врегулювання на державному рівні низки проблемних питань у медицині закликають депутати Сумської обласної ради

Депутати обласної ради, занепокоєні станом просування медичної реформи, одностайно підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства соціальної політики України. На їх думку, слід негайного врегулювати на державному рівні низку проблемних питань у цій галузі.

Йдеться про те, що попередньо визначена НСЗУ вартість медичних послуг не враховує повної собівартості заробітної плати медпрацівників, харчування хворого, вартість медикаментів та комунальних послуг.

Другою, не менш важливою, проблемою є те, що до переліку оплачуваних НСЗУ пакетів лікарських послуг не включені випадки лікування невиліковних хронічних хвороб людей, які не можуть за медичними показниками перебувати у соціумі чи установах соціального захисту і потребують посиленої уваги з боку держави.

Також поза межами уваги НСЗУ залишились медичні послуги, що надаються дитячими санаторними закладами, насамперед фтизіатричними.

Соціально важливою є необхідність невідкладно вирішити питання щодо фінансування госпіталів ветеранів війни та диспансерів радіаційного захисту населення не НСЗУ за пакетом медичних послуг, а з державного бюджету. Це дозволить гарантувати ветеранам війни, учасникам АТО (ООС) та ліквідаторам аварії на ЧАЕС надання визначених законами пільг у частині медичного обстеження, лікування та реабілітації в спеціалізованих закладах на належному рівні.

До речі, саме це питання вже порушувалося на минулій сесії. Тоді депутати обласної ради виклали свої пропозиції у зверненні до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, депутатів Верховної Ради України, обраних від Сумської області. Проте й до сьогодні на рівні держави справа не зрушила з місця. У той же час, право на отримання безоплатного лікування та реабілітації цим та іншим окремим категоріям громадян передбачено на рівні держави законом, воно має бути гарантовано державою, надаватись і фінансуватись уніфіковано за встановленими державою правилами та забезпечуватись нею в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету.

На сьогодні в рамках проведення реформування також не вирішеними залишаються питання фінансування навчання інтернів, післядипломної освіти лікарів, пільгових пенсій медичних працівників, медичних обстежень призовників, обов’язкових профілактичних оглядів, придбання дороговартісних ліків для окремих категорій хворих (інсулін тощо). Словом, ці та ряд інших проблемних питань потребують розв’язання на державному рівні за участі зацікавлених профільних міністерств.

«Ми, депутати Сумської обласної ради, підтримуємо та схвалюємо необхідність проведення системних реформ у галузі охорони здоров’я України, які дозволять гарантувати нашим громадянам отримання якісної та доступної медичної допомоги відповідно до сучасних стандартів, але вважаємо, що її реалізація не може відбуватись із порушенням статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.», - йдеться зокрема у заяві.

Також читайте:

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top