telegram Facebook Twitter Youtube

Квіти лягли на могилу Героя України Олексія Братушки та до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні

Урочисті заходи з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулися в Сумах.

На міському кладовищі квіти лягли на могилу Почесного громадянина м. Суми, Героя України, активіста Євромайдана, чиє життя обірвалося саме 20 лютого 2014 року, Олексія Братушки та на місця поховань і до пам’ятного знака воїнам, загиблим в зоні АТО.

Потім учасники заходів перейшли до пам’ятного знака у сквері Героям Небесної Сотні, де відбувся мітинг. Полум’яними словами, хвилиною мовчання, квітами під звуки пісні «Пливе кача», що стала гімном Революції гідності, панахидою вшанували полеглих учасників Революції. Кожен з виступаючих наголошував, що саме події 2014 року, коли в небо полинула Небесна Сотня, змінили нашу свідомість, зміцнили дух і звитягу.

Багато сумчан брали активну участь в акціях протесту проти тодішньої влади. Серед них і депутат Сумської обласної ради Родіон Дученко. Від імені голови та колег по депутатському корпусу він висловив співчуття родинам, близьким загиблих героїв, наголосив, що патріотизм і мужність учасників Євромайдану, які є і завжди будуть взірцем для майбутніх поколінь. Самовідданість, самопожертва, честь – не просто слова, а основа нашого патріотизму, нашої віри у справедливість.

Родіон Володимирович згадав про ті страшні криваві події лютого 2014 року, коли він разом з побратимами, які не за гроші і не з примусу, а за велінням власного серця, приїхали до столиці, аби зламати хребет антидержавному режиму. І досі незагоєною раною зринають спогади, як боронилися в Золотоверхому соборі, як переховували поранених, побитих, покалічених  євромайданівців, надавали першу допомогу. На жаль, з багатьма потім довелося попрощатися навіки. Подвиг Героїв Небесної Сотні – кращих з кращих, еліти нашої нації житиме у нашій пам’яті, у наших справах, у нашому майбутньому, наголосив депутат обласної ради. Герої не вмирають!

На завершення мітингу прозвучав Гімн України.

Цього дня благодійний концерт з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні відбувся за участі артистів Сумської обласної філармонії.

Також читайте:

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення