telegram Facebook Twitter Youtube

Микола Березін був гостем студії на телеканалі АТВ

Головне питання, що обговорювалося, – обласний бюджет-2020. Яким є головний кошторис цього року, в чому була проблемність його прийняття та виконання, і як узагалі житиме область на кошти, які закладені вдвічі менше, ніж минулого року.

«Бюджет – це не гроші, які впали з неба. Їх треба заробляти: піднімати економіку, створювати робочі місця, розвивати сільське господарство, наводити лад у земельних питаннях, бо нині найбільше ПДФО відраховує саме бюджетна сфера. Поки що ніхто не займається дохідною частиною бюджету, не заглиблюється у цю проблему», - зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Микола Березін.

Микола Якович говорить, що нинішній бюджет є незбалансованим. Основною причиною вбачає те, що у керівництва області відсутні конкретні завдання перед районами, ОТГ і немає контролю виконання головного фінансового документу Сумщини. Бо деякі керівники районів не виконують узяті зобов’язання, перекладаючи свої проблеми на обласний бюджет.

Микола Березін розповів і про те, що уряд сьогодні не контролює виконання ними ж виданих постанов, а держава перекладає свої функції на регіони, як-то фінансування лікарень, освіти, ДЮСШ, пільгових категорій громадян тощо. Водночас урядовці не говорять, звідки на це взяти кошти і не збільшують доходної частини бюджету. А за кожним таким рішенням уряду стоять люди!

Торкнувся депутат і теми перереєстрації підприємств, які працюють в області, а податки платять поза її межами. Розповів, якими бачить резерви наповнення бюджету.

«Головне наше завдання – зберегти свій регіон, який є частинкою України, - наголосив Микола Березін. - Але у нас немає коштів, щоб забезпечити функціонування основних галузей. Через це кваліфіковані кадри виїжджають за кордон, закриваються підприємства. На жаль, одна з причин того, що Сумщина не розвивається, полягає у відсутності консолідованої роботи між ОДА та депутатським корпусом. На жаль, ОДА відсторонюється від розв’язання нинішньої складної фінансової ситуації в регіоні. Дивлячись на таку її позицію, не працюють і в районах. Переконаний, нині всі повинні відкинути свої амбіції і злагоджено працювати на розвиток Сумщини».

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 07 лютого 2020, 10:27

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення