Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в Сумах

Сьогодні, 27 січня, у Сумах на міському кладовищі відбулися заходи з відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту за участі керівників області, міста, громадськості. Депутат обласної ради від імені колег по депутатському корпусу Віктор Дубінко висловив співчуття єврейському народові.При цьому наголосив, що у роки війни розстріляних, замордованих фашистами тільки українських євреїв налічується близько 1,5 млн. Пам’ять про ті події живе в серцях, болить незагоєною раною і  майбутні покоління мають зберегли пам'ять про цю трагедію з метою не допустити повторення геноциду.

Голокост. Це страшне і нелюдське явище призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин у період 1933-1945-х років. Увесь світ засудив ненависть, фанатизм, затятий расизм, які панували тоді в фашистській Німеччині. Історія людства мала безліч «темних» плям, але світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року. Метою запровадження цієї сумно-пам’ятної дати, є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя. І ця дата обрана невипадково. Адже саме 27 січня 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвиц-Биркенау, який і став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

- У День скорботи і пам’ятіжертв Голокосту до загальної печалі приєднуються всі депутати обласної ради й працівники виконавчого апарату, - наголошує голова Сумської обласної ради Володимир Токар. - Ми співчуваємо і будемо робити все можливе, аби подібне ніколи більше не повторилося!

 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради