telegram Facebook Twitter Youtube

Турбота про ветеранів - у центрі уваги депутатського корпусу Сумської обласної ради

Депутати обласної ради неодноразово порушували питання забезпеченості відповідного лікування і реабілітації ветеранів війни, фінансування госпіталів. Не стало винятком і пленарне засідання 32 сесії обласної ради, на якому одностайно було прийнято звернення до керівництва держави та профільних міністерств.

Зокрема у документі зазначається, що депутати Сумської обласної ради, підтримують системні реформи у галузі охорони здоров’я України, але одночасно звертають увагу на очевидні окремі проблемні питання її запровадження, а саме питання фінансування госпіталів ветеранів війни з метою забезпечення законних прав ветеранів війни та прирівняних до них осіб на отримання першочергового безоплатного лікування та реабілітації, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У Сумській області функціонує єдиний заклад - Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», який забезпечує надання передбачених цим Законом медичних і реабілітаційних послуг зазначеним категоріям пільговиків, у тому числі діючим військовослужбовцям, у зв’язку з відсутністю на території області військового госпіталю. Майже 30,0 тисяч осіб мають бути забезпечені послугами цього закладу охорони здоров’я, з них - 12,0 тис учасників АТО (ООС).

Оскільки в Україні відсутня мережа реабілітаційних центрів для ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обладнаних сучасним лікувальним та реабілітаційним обладнанням, то пріоритетним завданням держави має бути збереження вже існуючих лікувально-профілактичних закладів. Таких, як наш госпіталь.

Потреба в коштах на 2020 рік для забезпечення належної роботи цього комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради, йдеться далі в зверненні, складає близько 42,0 млн грн на медикаменти та харчування. Такі кошти в обласному бюджеті не проглядаються.

На жаль, аналогічні проблеми можуть виникнути і з наданням медичних послуг ще одній пільговій категорії населення - учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Комунальним некомерційним підприємством Сумської обласної ради «Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення».

Такі спеціалізовані заклади охорони здоров’я не зможуть конкурувати з іншими комунальними, державними та приватними закладами, адже насамперед виконують соціальну функцію - забезпечують передбачені законом пільги на безоплатне та позачергове лікування окремим категоріям громадян, тим людям, яким ми всі завдячуємо своїм життям, мирним небом та чистим повітрям.

Оскільки право на отримання безоплатного лікування та реабілітації ветеранам війни, прирівняним до них особам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС передбачено на рівні держави законом, воно має бути гарантовано державою, надаватись і фінансуватись уніфіковано за встановленими державою правилами та забезпечуватись нею в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету, - констатується у зверненні до керівництва держави та профільних міністерств.

Депутати Сумської обласної ради одностайні в тому, що невідкладно має бути з’ясовано питання щодо фінансування госпіталів ветеранів війни та диспансерів радіаційного захисту населення з державного бюджету. Це гарантія того, що ветерани війни, учасники АТО (ООС) та ліквідатори аварії на ЧАЕС матимуть пільги, визначені законами, у частині медичного обстеження, лікування та реабілітації в спеціалізованих закладах на належному рівні.

Один з депутатських запитів, озвучених на сесії, пролунав в унісон проблемі. Він стосувався ліквідації терапевтичного відділення госпіталю в м. Шостка. Тут перебувають на лікуванні і реабілітації ветерани не тільки міста, а й Шосткинського, Ямпільського, Середино-Будського, Кролевецького районів. Від імені ветеранів війни та громадської організації воїнів АТО про необхідність зберегти спеціальний медзаклад з трибуни обласної ради з занепокоєнням говорили Максим Хоменко та міський голова Шостки Микола Нога.

Голова обласної ради Володимир Токар запевнив їх, що спільно з міським керівництвом та ОДА будуть шукати шляхи для підтримки та своєчасної реабілітації учасників АТО, а також джерела додаткового фінансування північних регіонів області.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 січня 2020, 21:37

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення