telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Другий етап медичної реформи на Сумщині обговорили на обласній нараді

Нарада на тему: «Підготовка Сумської області до другої хвилі медичної реформи» за участі обласної та місцевої влади, представників Національної служби здоров’я України, керівників лікувальних закладів відбувся у Сумах. Захід проходив у рамках спільного інформаційного туру МОЗ та НСЗУ за сприяння проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Він присвячений підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я.

З 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.

«Сьогодні ми очікуємо практичних напрацювань, які стануть нам у нагоді вже зовсім скоро, – говорить заступник голови обласної ради Тетяна Головко. – Для якісного впровадження реформи нам важливо, щоб жоден медичний заклад області не залишився без уваги та підтримки, у тому числі методологічної».

Директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна також зазначила, що для них важливо, аби лікарні нашої області були якісно готові до контрактування. Наразі Сумщина займає чотирнадцяте місце в рейтингу підготовки до Програми медичних гарантій в Україні.

Після інформаційних виступів представників Національної служби здоров’я України присутні могли поставити їм запитання, що їх цікавили. Адже всім необхідно розуміти правила, за якими працюватимуть медичні заклади вторинного і третинного рівня з квітня цього року. 

З презентаційними матеріалами наради можна ознайомитися за посиланнями:

Електронна система охорони здоров’я

Новий підхід до фінансування системи охорони здоров’я та роль НСЗУ в трансформації системи

Успішний медзаклад в новій системі

Розробка та затвердження фінансового плану

 

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 23 січня 2020, 18:12

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top