telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Другий етап медичної реформи на Сумщині обговорили на обласній нараді

Нарада на тему: «Підготовка Сумської області до другої хвилі медичної реформи» за участі обласної та місцевої влади, представників Національної служби здоров’я України, керівників лікувальних закладів відбувся у Сумах. Захід проходив у рамках спільного інформаційного туру МОЗ та НСЗУ за сприяння проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Він присвячений підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я.

З 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.

«Сьогодні ми очікуємо практичних напрацювань, які стануть нам у нагоді вже зовсім скоро, – говорить заступник голови обласної ради Тетяна Головко. – Для якісного впровадження реформи нам важливо, щоб жоден медичний заклад області не залишився без уваги та підтримки, у тому числі методологічної».

Директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна також зазначила, що для них важливо, аби лікарні нашої області були якісно готові до контрактування. Наразі Сумщина займає чотирнадцяте місце в рейтингу підготовки до Програми медичних гарантій в Україні.

Після інформаційних виступів представників Національної служби здоров’я України присутні могли поставити їм запитання, що їх цікавили. Адже всім необхідно розуміти правила, за якими працюватимуть медичні заклади вторинного і третинного рівня з квітня цього року. 

З презентаційними матеріалами наради можна ознайомитися за посиланнями:

Електронна система охорони здоров’я

Новий підхід до фінансування системи охорони здоров’я та роль НСЗУ в трансформації системи

Успішний медзаклад в новій системі

Розробка та затвердження фінансового плану

 

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 23 січня 2020, 17:12

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top