telegram Facebook Twitter Youtube

101-й рік Соборності України: на Сумщині гідно відзначили державне свято

- Наш народ завжди відзначався стійкістю, життєвою силою, патріотизмом і хотів гідно жити у власній незалежній державі, - говорить голова обласної ради Володимир Токар. - Тому багато століть українці у боротьбі відстоювали право на волю. І нині наші герої роблять це на Сході, обороняючи соборну українську землю.

Головне нині – об’єднати країну, не відступати перед труднощами, переконаний Володимир Токар, який сьогодні, 22 січня, разом з депутатами, представниками громадськості долучився до урочистих заходів з нагоди Дня Соборності України, які відбулися в обласному центрі.

А тоді, 101 рік тому, гучно били дзвони Святої Софії Київської… Саме 22 січня 1919 року проголосили об’єднання Української Народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки.

Історично справедливо, нехай і через 80 років, але 1999-го саме цей день офіційно затвердили Днем Соборності України.

І Сумщина, звичайно, жодного разу не лишалася осторонь вшанування національно-вагомої дати. Державне свято на високому рівні відзначили й цьогоріч.

Урочистості до Дня Соборності не випадково традиційно розпочалися з покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та могил Героїв, загиблих у зоні проведення АТО. Адже шана полеглим за Україну захисникам – це запорука нашого миру та стабільності, щасливого майбутнього, процвітання країни.

Далі керівники області та міста, сумчани вирушили до пам’ятника вічному генію українського народу Тарасу Шевченку, у чиїх словах та настановах – генетичний код нації. Під звуки військового духового оркестру до підніжжя монумента лягли квіти. Прозвучав державний Гімн України.

О дванадцятій годині в Сумській обласній філармонії розпочався тематичний захід «Соборна. Вільна. Неподільна».

 

 Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 січня 2021, 14:10

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення