telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Путивльська ОТГ: підготовка до першої сесії та перші кроки новоствореної громади

Організація роботи місцевої ради ОТГ та її виконавчих органів після проведення перших виборів – головні питання, що розглядалися під час виїзної консультації до Путивльської ОТГ, проведеної Сумським регіональним офісом Програми "U-LEAD з Європою".

Цільова аудиторія консультації – потенційні в. о. старост об’єднаної територіальної громади, працівники фінансового, кадрового та юридичного підрозділів міської ради.

Керівник регіонального офісу Марина Лобова під час свого виступу зазначила, що Сумський регіональний офіс продовжує діяльність Програми "U-LEAD з Європою" на території Сумської області. Також вона підкреслила, що команда офісу відкрита до співпраці, тож буде й надалі організовувати заходи з підвищення спроможності ОТГ, консультувати та допомагати громадам з юридичних, фінансових питань та з питань регіонального розвитку.

З окремими питаннями щодо порядку проведення першої сесії, декларування, реорганізації, з’ясування кадрових питань та інших повноважень присутніх знайомила радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяна Коробка.

Радник з питань муніципальних фінансів та управління Ірина Алєєва роз’яснила, як громаді розв’язувати бюджетні питання, зокрема наповнювати скарбниці. Адже у цьому випадку вони виконуватимуться окремо, принаймні, до нових вказівок та роз’яснень Уряду. Були обговорені питання й щодо затвердження структури міської ради.

«Перша сесія Путивльської ОТГ запланована на 28 січня 2019 року», - повідомив перший заступник Путивльського міського голови Костянтин Гаврильчук. Також він зазначив, що першими кроками новоствореної громади буде налагодження благоустрою територій. ОТГ планує першочергово зайнятися питаннями ремонту доріг та вуличного освітлення, що майже відсутнє у селах, які увійшли до складу ОТГ. За його словами, сільські мешканці мають відчути, що проживають на території громади, саме тому ці питання – в пріоритеті.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбулися перші вибори голови та депутатів Путивльської міської об’єднаної територіальної громади Сумської області. Тепер у її складі – 12 сільських та 1 міська ради. 

До слова. Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top