telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Кіборги вистояли, не встояв бетон»

Саме ця фраза увійшла в історію разом із подвигом бійців України, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України. За ініціативою самих кіборгів 16 січня в різних містах України вшановується як День пам'яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів.

Серед тих, так довго і стійко боронив будови аеропорту були і наші земляки. Герой України, Почесний громадянин м. Суми Сергій Табала (Сєвєр) пішов у вічність в сяйві юних літ - у свої неповні 19 років. Він назавжди залишається в пам’яті рідних, друзів, побратимів веселим, оптимістом до останнього подиху, мудрим і розсудливим не за роками, відважним, готовим до самопожертви. Як і його слова-кредо: «Я гордий, що захищаю Україну. Шкодую, що можу тільки один раз віддати своє життя за Вітчизну!»

Депутат Сумської обласної ради Едуард Пінчук – снайпер, який повернувся з «пекла» на Донбасі, залишивши там частину себе в серцях бойових побратимів, які й нині під прицілом ворога. Особливо пам’ятне для нього 24 січня – день, коли разом з побратимами витримав запеклий бій, втратив бойових соратників, і коли для нього почався відлік нового життя. Збираючись тепер разом колишні кіберги, не можуть позбутися переживань, викликаних усвідомленням несправедливості й провини, що вони живі, нехай часто й не зовсім здорові, а інші вже не радітимуть сонцю, а їхні рідні назавжди в жалобі.

- Людина звикає до всього, прилаштовується, - ділиться думками Едуард Іванович, - і минуле для мене відтепер, просто наче страшні кадри документального кіно про війну. Колись подивився фільм «Сталінград». Вибухи, дим, крики, стогін... Щось подібне пережив і я уже на сучасній і такій дурній війні.

А тих «кадрів» серед грозових буднів солдата було чимало. То по голому полі проповз і знищив ворожого снайпера, то разом з побратимами зачистив ліве крило нового терміналу Донецького аеропорту, то... Усе те живе в уяві, не відпускає, будить ночами, кличе.

- Цей день – 16 січня - поєднує справжніх героїв – чесних, сильних, мужніх, готових на самопожертву заради інших, рідної землі, Батьківщини, - говорить голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Володимир Миколайович від імені колег-депутатів, працівників виконавчого апарату облради висловив слова глибокої вдячності і шани героям – живим і тим, хто давно стали небесними воїнами.

В обороні об'єкта брали участь не тільки військовослужбовці, а й медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому пам'ять присвячена усім, хто стояв за Україну в ті дні.

Вічна слава загиблим героям! Міцного здоров’я, особистого щастя і благополуччя – живим! А нам усім – миру!

 

Фото з архівів Едуарда Пінчука та рідних Сергія Табали

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 16 січня 2020, 17:12

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top