telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Українська асоціація районних та обласних рад пропонує доопрацювати Президентський Закон про внесення змін до Конституції в частині децентралізації

Сьогодні, Українська асоціація районних та обласних рад надала пропозиції до Президентського Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).

Документ адресований Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.

Як зазначається у пропозиціях, УАРОР підтримує основні положення Законопроєкту, втім вважає що деякі положення мають бути все ж  доопрацьованими.

Мова йде про повноваження префекта, повноваження окружних та обласних рад, їхню організаційну структуру та деякі термінологічні аспекти.

Нагадаємо, до зазначеного Законопроєкту увійшли усі концептуальні пропозиції, що раніше надавалися Асоціацією.

Сумська обласна рада також долучилася до процесу доопрацювання проекту змін до Конституції України в частині децентралізації влади і на останньому пленарному засіданні 31 сесії Сумської обласної ради сьомого скликання депутати підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності доопрацювання проекту змін.

У документі, що підтриманий більшістю голосів, зокрема, депутати закликають не допустити поспішного голосування за законопроект № 2598; провести широкі дискусії та професійні консультації для напрацювання спільних пропозиції до проекту конституційних змін щодо децентралізації з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування та експертів.

Обласні обранці звертаються до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою ініціювати створення відкритого майданчика, де всі зацікавлені сторони зможуть висловити аргументовані позиції з метою спільного доопрацювання проекту змін до Конституції України щодо децентралізації та приведення його у відповідність до демократичних цінностей, які ми всі поділяємо.

Ознайомитися зі зверненням депутатів Сумської облансої ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності доопрацювання проекту змін можна за посиланням: 

Ознайомитись з головними тезами пропозицій УАРОР можна у інфографіці нижче.

Ознайомитись із повним текстом пропозицій можна нижче.

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 23 грудня 2019, 13:16

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top