telegram Facebook Twitter Youtube

95-річний педагогічний: СумДПУ ім. Макаренка відзначив ювілей

У театрі драми та музичної комедії ім.Щепкіна пройшли урочистості з нагоди 95-річчя створення Сумського державного педагогічного університету ім..А.С Макаренка.

17 грудня відзначити поважну дату зібралися керівники області та міста, нинішні та колишні працівники університету, випускники та студенти, усі ті, чиє життя пов’язано з найпотужнішим навчальним закладом Сумщини.

Студентів і всіх працівників вишу привітали, зокрема, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван Боршош,  депутат обласної ради Андрій Кисіль.

Обласний обранець, який сам випускник Сумського педвишу, а нині є членом наглядової ради Сумського педагогічного університету, згадав, як щороку переживають і студенти, і їх рідні, коли шукають себе у списках зарахованих до університету. «Коли для тебе відкриваються двері вже альма-матер, ти розумієш, що вона стає твоєю другою домівкою, а люди, які з тобою поряд навчаються і віддають свої знання – твоєю другою родиною. Кожен з нас, усвідомлюючи всю важливість того студентського часу, який проклав дорогу в життя, вдячний долі за те, що вона звела всіх нас разом за цими стінами, і вчила нас не тільки розуму, але і як стати справжніми людьми», - сказав, звертаючись до присутніх, Андрій Кисіль.

Він висловив подяку ветеранам університету, які передали свій безцінний досвід, подякував викладачам, які формують еліту суспільства, та звернувся до студентів з проханням тримати планку одного з найкращих педагогічних вишів країни, в якому їм випала честь навчатися.

Також Андрій Юрійович виконав почесну місію, вручивши від імені очільника депутатського корпусу Володимира Токаря відзнаки обласної ради.

Почесну грамоту отримала завідувач кафедри – професор кафедри української мови і літератури факультету іноземної та слов’янської філології Олена Семеног. Грамоти обласної ради – доцент кафедри германської філології факультету іноземної та слов’янської філології Олена Багацька і декан природничо-географічного факультету Геннадій Касьяненко. Подякою обласної ради нагороджено старшого викладача кафедри здоров’я, фізичної терапії, реабілітації та ерготерапії навчально-наукового інституту фізичної культури Віталіну Литвиненко.

«Ваш університет – одна з перлин педагогічної освіти Сумщини і України. Про те, що це справжній педагогічний виш, говорить, зокрема, один факт. Тут виховали сучасного Героя України Олександра Онищенка. Він показав  всій Україні та світу, що наші хлопці, які виховані на українських традиціях, можуть творити дива. Ми пишаємося такими випускниками. Найщиріші слова подяки кожному викладачу за титанічну працю та високий професіоналізм», – зазначив у вітальному слові Іван Боршош.

За 95 років свого існування навчальний заклад випустив понад 100 тисяч педагогів. Якщо вдуматися в цю цифру, то в Україні немає жодного населеного пункту, де б не працювали випускники Сумського педагогічного університету!

Серед випускників університету є відомі політики і спортсмени, керівники державних установ. Університет закінчив Герой України Олександр Аніщенко, який загинув, захищаючи нашу країну на сході. Також багато учасників АТО й серед випускників та студентів. Дипломи Сумського педагогічного вишу мають футболіст Олег Гусєв, сестри Віта і Валя Семеренки. Близько 40 випускників стали чемпіонами світу з різних видів спорту.

Зараз в університеті 5 тисяч студентів і 800 працівників. 50 викладачів захистили наукову ступінь доктора наук, більше 30 мають звання «Заслужений працівник освіти».

У Сумському педагогічному виші різні спеціальності здобувають 400 студентів із 12 країн світу, і саме він першим на Сумщині відкрив двері для студентів із Китаю.

Згадували цього дня дуже багато, бо майже за вікову історію в університету вже є свій літопис. Урочисте зібрання супроводжувалось святковим концертом, до програми якого увійшли кращі з кращих номерів у виконанні студентів, викладачів, випускників університету. Усі присутні в залі й учасники концертної програми вшанували альма-матер щиросердечними побажаннями добра, миру, любові, нових успіхів і звершень.

Також читайте:

 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

Документи облради