telegram Facebook Twitter Youtube

Операції щодо заміни кульшового суглоба почали проводити в Сумській ЦРКЛ

Уже друга операція тотального ендопротезування кульшового суглоба, тобто заміна його на штучний, відбулась у Сумській центральній районній клінічній лікарні. Таке операційне втручання вважається одним із найскладніших і дорівнює у складності кардіологічним. 

Пацієнту замість хворого лікарі врізають суглоб штучний. Він уживляється в кістку й дозволяє відновити втрачену здатність ходити. Далі висікається суглоб і, в залежності від того, які в ньому патологічні зміни, шліфується тазова кістка. У неї вставляється вертлоговий компонент (спеціальна моноблочна чашка з титановим покриттям) і шліфується стегнова кістка.

Для реалізації такої операції в лікарській бригаді має бути чотири ортопеда-травматолога, підготовлених з остеосинтезу, два анестезіолога, не менше трьох спеціально навчених й досвідчених операційних медсестер. Адже кінцевий успіх залежить від кожного спеціаліста.

Операцією, яку провели в Сумській ЦРКЛ, керував головний ортопед-травматолог Сумської області, заслужений лікар України Микола Яковенчук. Він досвідчений і надійний фахівець. Має досвід подібних операцій з 2012 року.

Операції щодо заміни кульшового суглоба відбуваються в Сумській ЦРКЛ за обласною програмою із забезпечення населення області безкоштовними ендопротезами. Програма успішно працює. Враховуючи велику чергу в нашій області на заміну суглобів (адже такі операції дуже затребувані), було прийнято рішення на впровадження таких операцій і в районному медичному закладі. Обласні фахівці обирають мешканців Сумського району, в першу чергу тих, хто може прооперуватись у Сумській ЦРКЛ поза обласною чергою.

Депутат обласної ради, директор КНП «Сумська ЦРКЛ» СРР СО Володимир Поцелуєв каже: «Початок таких операцій у нашій лікарні – певний виклик для нас і серйозне досягнення. Ще зовсім недавно такі надскладні операційні втручання робилися тільки у великих медичних центрах. Тепер вони доступні й у районній лікарні. Враховуючи велику чергу (біля тисячі пацієнтів), я, як обласний депутат, разом з колегами, буду порушувати питання про продовження цієї програми. Наша лікарня планує робити такі операції щотижня».

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення