telegram Facebook Twitter Youtube

Депутати бюджетної комісії Сумської обласної ради беруть під контроль виконання бюджету області

На черговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва депутати під керівництвом голови Миколи Березіна знову взяли за пріоритет своєї роботи питання наповнення та виконання бюджету області за 2019 рік, погашення заборгованості щодо виплати заробітної платив бюджетних установах.

- Не допустимо, що наша область пасе задніх у цій важливій сфері життєдіяльності, хоча резерви є, - наголосив Микола Березін. – Не довиконали, як не прикро, своїх зобов’язань аграрії, відсутній контроль за прибутками приватних підприємств.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко зауважила, що необхідно звернути увагу й на виплату заробітної плати у малому та середньому бізнесі. Існує й досі ганебна практика видавати плату за здійснену роботу у конвертах, а, отже, бюджет не дораховується значної суми податків.

Відтак депутати акцентували увагу правоохоронних та фіскальних органів на порушенні чинного законодавства окремими платниками податків та рекомендували тримати на контролі питання наповнення місцевих бюджетів області, у тому числі повноти надходжень податку на доходи фізичних осіб, та повноти виплати заробітної плати працівникам малого та середнього бізнесу.

- Комісія бере під жорсткий контроль виконання бюджету області на поточний рік, - підсумував розмову Микола Березін.

Далі народні обранці заслухали інформацію директора департаменту фінансів ОДА Олени Батраченко щодо розподілу державної субвенції.

Так, стабілізаційна дотація з державного бюджету у сумі більше 8 млн грн буде спрямована на оплату заробітної плати працівників бюджетної сфери, зокрема закладів культури. дитячих садків, соціального захисту. Найгірша ситуація з невиплатою заробітної плати склалася у Путивльському та Середино-Будському районах, де, за всіма розрахунками, реальних коштів немає. Тому дана грошова допомога дозволить забезпечити людей фінансами.

Медична субвенції з державного бюджету місцевим у сумі трохи більше 30 млн грн також дозволить забезпечити заробітною платою медиків до кінця поточного року.

Обговорення даного питання було бурхливим й емоційним. Після чого депутати Тетяна Головко та Олександр Стрельченко, а їх підтримала і представник медиків Надія Лисенко, запропонували внести коригування до розподілу коштів медичної субвенції з державного бюджету. Зокрема на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу виділити бюджету міста Сум – 660 000 грн, Глухова – 315 000 грн, Охтирки – 560 000 грн, Ромен – 460 000 грн, Шостки – 245 000 грн, Конотопа – 200 000 грн. На оплату праці з нарахуваннями збільшити на 200 000 грн бюджету міста Шостки.

Депутати погодили розподіл залишків коштів на виконання депутатських повноважень. Підтримано зміни до бюджету 2019 року. Зокрема відбудеться перерозподіл коштів між місцевими бюджетами на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних. За рахунок відповідної субвенції з державного бюджету мають забезпечити житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Отримана субвенція дозволить здійснити нинішнього року повний розрахунок з надавачами побутових послуг населенню.

 

Також читайте:

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення