telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Пам’яті Марка Абрамовича Берфмана

У це не хочеться вірити, бо складно усвідомити, що сталося непоправне.

Сьогодні, 2 грудня, на 81-му році життя відійшов у вічність прекрасний і щирий земляк, мудрий керівник, неординарна людина, колишній голова Сумської обласної ради та обласної державної адміністрації, Заслужений економіст України Марк Абрамович Берфман.

Бог, кажуть, забирає найкращих. Одна мить - і перестало битися серце, у якому вистачало тепла для рідних, друзів, однодумців. І світ став порожнім. І бракує слів, щоб висловити глибину втрати для всіх, хто знав Марка Абрамовича, з ким він працював, кого вчив професії, для кого був мудрим керівником, опорою, порадником, учителем. До останньої хвилини життя він ділився своїми знаннями, досвідом, залишаючись в епіцентрі громадсько-політичного життя області. Аксакалу від політики довіряли, з ним радились, поважаючи мудру незаангажовану сучасністю думку.

Марк Абрамович Берфман народився 7 липня 1939 року у м. Суми.

1964 року закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво».

Свій трудовий шлях розпочав 1965 року інженером, заступником керівника відділу в/ч у місті Алейськ. Працював майстром, виконробом, економістом, начальником відділу, заступником головного інженера в будівельних організаціях, головним технологом, заступником начальника комбінату «Сумпромбуд», першим заступником начальника проектно-виробничого об'єднання «Сумбуд».

З травня 1992 року - начальник управління капітального будівництва, заступник голови Сумської обласної ради з виконавчої роботи, начальник управління економіки облвиконкому, перший заступник голови облвиконкому, перший заступник голови облдержадміністрації в державній адміністрації Сумської області .

1998 року призначений на посаду голови Сумської обласної державної адміністрації. Обирався депутатом Сумської обласної Ради народних депутатів.

У липні 1999 року був обраний головою Сумської обласної Ради народних депутатів, а у квітні 2002 року переобраний на ту ж посаду, на якій перебував до квітня 2006 року.

Марк Абрамович нагороджений орденом «За заслуги» III ст. (1999), медаллю «Ветеран праці», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (1999). Заслужений економіст України з 2004 року.

Усе життя Марка Абрамовича було присвячене служінню людям. І вони віддячували йому добром. А відтепер кожен, у кого щемить серце від втрати, понесе життям світлу пам’ять про нього.

Керівництво, депутатський корпус, працівники виконавчого апарату Сумської обласної ради з глибоким сумом сприйняли сумну новину. Свій біль і співчуття висловили рідним покійного.

Пливтимуть тумани вічності. Прийдуть нові покоління. Та на сторінках літопису Сумщини назавжди залишиться світло долі Марка Абрамовича Берфмана!

Царство небесне і вічний спокій Великій Людині!

 

 

 

Також читайте:

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 02 грудня 2019, 17:04

Документи облради

Go to top