Сьогодні в Сумах безкоштовно та анонімно проходили тест на ВІЛ

Працівники виконавчого апарату та управління майном Сумської обласної ради долучилися до акції, в рамках якої можна було пройти безкоштовно та анонімно тест на ВІЛ. Захід проводився Обласним клінічним медичним центром соціально небезпечних захворювань спільно з ГО «Клуб «Шанс» у будівлі облради.

Нині Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Однією з серйозних проблем є те, що лише кожен другий хворий (56%) знає про свій статус та перебуває під медичним спостереженням. Кожен третій (36%) має антиретровірусну терапію. І лиш у кожного шостого (17%) спостерігається вірусна супресія. Такі дані наводить Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД UNAIDS.

Хворобу часто виявляють лише на пізніх стадіях, адже вона може не мати яскравих симптомів. Тому тест на ВІЛ варто проводити наряду з іншими аналізами. Тим більше, що інформація про ВІЛ-статус кожної людини є конфіденційною.

У холі Сумської обласної ради та Сумської ОДА черг на тест не було, втім і медики без роботи не сиділи. Бажаючих дізнатися свої результати також виявилося не мало. Серед них – заступниця управління майном обласної ради Інна Козачок. Вона каже: «Я вирішила здати тест на ВІЛ, тому що це – моє здоров’я і здоров’я моєї сім’ї. Працівники нашого управління також вирішили перевірити свої результати, тим більше, що показник був відомий вже через 15 хвилин, забір крові брався спеціальним сучасним стерильним обладнанням. Я вважаю, що тестування на ВІЛ – це та річ, яку повинен робити кожен».

ВІЛ-інфекція залишається серйозною проблемою для нашої області. За період з 1987 року по 1 жовтня 2019 року в області офіційно зареєстровано 3330 випадків  ВІЛ-інфекції, у тому числі 1107 випадків захворювання на СНІД та 321 смерть від захворювань, зумовлених  СНІДом.

Станом на 1 жовтня 2019 року під медичним наглядом у лікувально-профілактичних закладах області перебувало 1680 ВІЛ-інфікованих осіб (поширеність ВІЛ-інфекції – 155,4 на 100 тис. населення), у тому числі 517 хворих на СНІД (поширеність СНІДу – 47,8 на 100 тис. населення). Найбільші показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровані в Кролевецькому (200,0), Роменському (197,3), Шосткинському (169,8), Конотопському (153,7) районах. в м. Суми (183,2).

Переважну більшість 87,1% ВІЛ-інфікованих, які перебувають на диспансерному обліку, становлять люди у віці  від 25 до 49 років.

З 2006 року в області активно проводиться робота по впровадженню антиретровірусної терапії  хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Це терапія, яка дає можливість ВІЛ-інфікованій людині жити повноцінним життям. Станом на 01.10.2019 року АРТ отримують 1094 особи. Усі антиретровірусні препарати ВІЛ-позитивні пацієнти отримують безкоштовно.

Заступник медичного директора КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Лариса Панасенко розповіла, що за півтори години пройшли тестування близько ста людей. «Для нас дуже важливо, аби люди дбали про своє здоров’я і проходили тестування. Оскільки виявлення ВІЛ-інфекції на ранніх стадіях створює менше проблем для самого хворого і менше фінансових затрат. Хочу нагадати, що нині ВІЛ-інфекція, яку виявлено на ранніх стадіях – це не вирок, єдине, що треба пожиттєво приймати антиретровірусну терапію. Саме для раннього виявлення ВІЛ ми й проводимо такі акції».

Також Лариса Володимирівна повідомила, що найпоширенішою передачею інфекції ВІЛ залишаються незахищені статеві стосунки, кількість яких складає 80%, а передача інфекції через вживання наркотиків становить у статистиці 16%.

Нагадаємо, кров на ВІЛ можна здати в будь-якій лікарні безкоштовно, або у відділенні профілактики і боротьби зі СНІДом на вул. Курській, 111.

Також читайте:

 

 

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (3 поверх, кімната 38) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради