Тетяна Головко: «Люди з особливими потребами мають відчувати себе рівними серед рівних»

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, за участі заступника голови обласної ради Тетяни Головко у Сумській обласній філармонії пройшли урочисті заходи. 27 років тому Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю. Ця дата – нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу та милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства, адже сьогодні це одна з рис цивілізованої держави.

«3 грудня це день, коли кожен із нас має черговий раз задуматись над тим, що ми зробили для того, аби люди з особливими потребами були соціалізованими та відчували себе потрібними. Адже від кожного з нас залежить рівень цивілізованості нашого суспільства», – зазначила заступник голови обласної ради Тетяни Головко. Зі словами подяки вона окремо звернулася до керівників та працівників обласних закладів соціального захисту населення, реабілітаційних центрів, громадських організацій та управлінь соціального захисту в районах: «Завдяки вашій роботі сьогодні зал наповнений людьми з живими очима, які наповнені жагою до життя, людьми, які є прикладом добра і любові».

У святковій атмосфері з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю подяки Сумської обласної ради отримали Олексій Тесля (голова громадської організації «Шосткинський фізкультурно-спортивний клуб осіб з інвалідністю «ІНВАСПОРТ») за багаторічну активну громадську роботу, вагомий особистий внесок у здійснення соціального захисту осіб з інвалідністю та Наталія Бездідько (методист комунальної установи Сумської обласної ради Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю) за високий професіоналізм, активну життєву позицію, комунікабельність, розуміння проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Почесною відзнакою Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня за високі спортивні досягнення, вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту серед осіб з інвалідністю нагороджений член громадської організації «Промені надій» Дмитро Васильцов.

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош наголосив на тому, що люди з особливими потребами люблять життя, незважаючи на складнощі та є прикладом сили духу, розуму й звитяги.

Міжнародний день людей з інвалідністю – день підбиття підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами у суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. Інвалідність – явище соціальне, уникнути її не може жодна держава, але може і має формувати соціальну та економічну політику щодо особливої категорії громадян. У Сумській області проживає понад 63 тисячі людей, чиє життя відрізняється від звичного.

Директор Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайло Дубровський зазначив, що особливістю людей з інвалідністю є те, що вони не падають у відчай, а навпаки дають приклад та підтримують інших і своєю творчістю надихають боротися. Результат творчого доробку цих людей був представлений на уже традиційній обласній виставці художньо-прикладного мистецтва «Творчість не має меж», переможці якої отримали грамоти Департаменту соціального захисту.

«Міжнародний день людей з інвалідністю в чергове нагадує нам, що поруч живуть люди, які потребують особливої уваги і ми, як представники обласної влади маємо зробити все можливе для зміцнення матеріально-технічної бази закладів, де постійно перебувають наші громадяни з обмеженими фізичними можливостями», – на завершення зазначила Тетяна Головко та побажала усім присутнім, насамперед, здоров’я, родинного тепла й підтримки.

Також читайте:

 

Увага!

28.05.2020 року о 13.00 у приміщенні обласної ради (3 поверх, кімната 38) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради