За рахунок перереєстрації з міста в район обласним ДЮСШ додатково повертаються кошти

Уперше за багато років обласні комунальні заклади отримали кошти на поліпшення матеріальної бази із власних податків. За підсумком дев’яти місяців понад 14,5 мільйонів грн розподілені між установами, що наприкінці минулого року змінили місце своєї реєстрації з міста Суми – на район.

Знімальна група телекомпанії АТВ побувала у двох спортивних закладах – Сумській кінній ДЮСШ та обласній ДЮСШ, аби на власні очі переконатися, як це вплинуло на заняття спортсменів.

Сумська кінна ДЮСШ входить до четвірки кращих в Україні. Але вперше за всю історію існування закладу тут провели зовнішній ремонт стайні, покрівлі, утеплення, замінили вентиляцію. Кошторисна вартість робіт - понад 2,5 мільйони гривень. Це кошти обласного бюджету та ДФРР. Уже з наступного тижня, говорить директор закладу, депутат обласної ради Олександр Стрельченко, розпочнуть ремонт роздягалень. А завдяки підтримці обласної ради мають можливість закрити питання, що не розв’язувалися роками - облаштування туалету. Нині діти змушені ходити до вбиральні, яка розташована на вулиці.

«Я маю надію, що мої колеги по депутатському корпусу підтримають наші починання, і ми в наступному році закінчимо повністю ремонт стайні, внутрішній ремонт будівель. Якщо ми плануємо приймати змагання Всеукраїнського рівня, то для цього потрібен і спортивний манеж, а це близько двох мільйонів грн. Згодом будемо переходити до створення сучасного зерноскладу», - говорить Олександр Стрельченко.

Нині у кінно-спортивній школі займаються 130 дітей із Сум. На одному полі одночасно можуть тренуватися не більше 20-30 коней із своїми наїзниками. Тому у закладі важливо було зробити облаштування поля й огорожу. А ще цього року до вже існуючої півсотні коней додалися 10 спортивних та учбових скакунів.

Належні умови для навчання – запорука високих досягнень говорить Олександр Стрельченко. Це підтверджує і кандидат в майстри спорту Артем Фоменко на своїй красуні Олімпіаді: «Я їздив на Чемпіонати та Кубки України, займав призові місця, але ще більше хочеться досягти, коли створені нормальні умови для занять. Наразі у нас багато змін і це радує».

Побувала знімальна група і в обласній ДЮСШ, де нині триває будівництво спортзалу.

Директор закладу Юрій Бєлан каже, що про такий ремонт вони тільки мріяли: «У спортзалі виконані роботи на 90%. Триває добудова відділення вільної боротьби, більш як на 400 тисяч грн ми придбали спортивного обладнання».

З понад тисячі шкіл України Сумська обласна ДЮСШ за олімпійськими видами спорту займає друге місце. Відділення пляжного волейболу, вільної боротьби, панкратіону, легкої атлетики, велоспорту та хокею на траві відвідують 373 дитини. Більшість – школярі та студенти Сум і лише 36 - учні Сумського району та Охтирки.

Вихованка обласної ДЮСШ Єлизавета Хрущьова розповідає: «Я – майстер спорту, граю за збірну команди, виступаю на чемпіонаті України. За цим стоїть величезна праця. І тому чим ліпші умови для занять, тим кращий результат. Завдяки відремонтованому залу в нас є можливість досягати більших вершин і перемагати».

Керівництво додає, що нарешті не мають проблем із фінансуванням. «Наш заклад фінансується на належному рівні. Це не лише ремонти і придбання спортінвентаря. А й участь у всеукраїнських змаганнях. У поточному році за рахунок перереєстрації з міста в район нам додатково повернулися 118 тисяч грн на придбання борцівського покривала і гоночних велосипедів», - говорить директор обласної ДЮСШ Юрій Бєлан.

Заступник начальника управління майном Сумської обласної ради Інна Козачок зазначила, що місто Суми не завжди, або в деяких випадках взагалі не бере участі у співфінансуванні цих ДЮСШ. Три спортивних заклади здійснили перереєстрацію, завдяки чому їм повернулися 200 тис грн на розвиток. А загалом з обласного бюджету на спортивні школи пішло більше мільйона гривень.

 

 

Увага!

28.05.2020 року о 13.00 у приміщенні обласної ради (3 поверх, кімната 38) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради