Сумщина згадує жертв голодоморів…

Сьогодні, 23 листопада, в Сумах відбулося поминальне віче з вшанування пам`яті загиблих жертв голодоморів в Україні. Біля меморіалу жертвам невинно убієнних у 1932-1933 роках зібралися керівники області, міста, депутати, духовенство, військові, громадськість.

До присутніх звернувся депутат Сумської обласної ради, заступник голови фракції «Європейська солідарність» Родіон Дученко. Він наголосив, що більшість із нас вважає війною ті події, коли лунають постріли і гримлять вибухи. «Але війна має безліч духовних видів: коли відбирають храми, коли з екранів телевізора ганьблять Україну, коли люди є пасивними і несвідомими, коли Україну душать економічно. Війна має багато обличь і ми повинні це усвідомлювати. Те, як ми живемо і як будуємо свою країну, залежить лише від нашої національної свідомості. Адже ми пам’ятаємо, що Голодомор 1932-1933 років почався від пасивності українського народу у національно-визвольній боротьбі. Те саме відбувається й сьогодні. Ми повинні розуміти, що без нашої національної свідомості ми ніколи не зможемо перемогти, тому маємо думати не лише про сьогодення, а й про майбутнє».

У своїх промовах присутні згадували спомини своїх пращурів про ті страшні часи. Говорили про жорстоку сторінку історії в житті українського народу, про недопущення повторення жахіття голодоморів, про об’єднання зусиль українців для подальшого соціально-економічного розвитку держави.

Далі пройшла поминальна служба за загиблими, яку очолив  архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій. Усі схилили голови, вшанувавши хвилиною мовчання усіх невинно убієнних, запалили свічки пам’яті та поклали хліб і гірлянди з колосків, квітів та калини до підніжжя пам’ятного знаку жертвам голодоморів.

Також сьогодні о 16 годині у сквері Тараса Шевченка відбудеться традиційна всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті».

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 25 листопада 2019, 11:52

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради