Сумський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер – у трійці кращих українських закладів такого рівня

На базі Сумського обласного клінічного лікарсько-фізкультурного диспансеру на сьогодні діє організаційно-методичний центр керівництва службою спортивної медицини та лікувальної фізкультури медзакладів області. Її структура налічує 52 кабінети лікувальної фізкультури та ще 6 кабінетів лікарського контролю. І цей показник найкращий в Україні! Матеріальна база більшості з них – задовільна, але потребує дооснащення сучасним інвентарем та тренажерами.

На Сумщині кількість залучених до занять фізичною культурою і спортом становить 186 676 осіб, що складає 17,3% від усього населення області. Під диспансерним наглядом у фахівців зі спортивної медицини перебувають 13 984 особи. Тільки 2018 року в закладах охорони здоров’я області всіма видами фізичної реабілітації було охоплено 92 480 осіб, зокрема 26 410 дітей. За кількістю проведених процедур на 1-го стаціонарного хворого наш регіон у трійці лідерів.

Медичне забезпечення спортивно-масових заходів – один із найважливіших напрямків роботи служби. Обласні фахівці зі спортивної медицини беруть активну участь у медсупроводі змагань європейського, всеукраїнського та обласного рівнів. Їх праця відзначена грамотами та дипломами організаторів змагань. Тільки минулого року вони надали необхідну допомогу 3845 учасникам, що брали участь у 1448 змаганнях. Зокрема спеціалісти обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру побували на більше ніж 300 спортивно-масових заходах. Серед причин виникнення травм найбільш суттєвими виявили недоліки в техніці виконання у тренуваннях, а також відзначили неуважність, захворювання та попередні травми, відсутність страхування та розминки, несприятливі погодні умови.

Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер діє як спеціалізований лікувально-профілактичний заклад для медичного забезпечення високих спортивних досягнень, дитячо-юнацького, аматорського спорту, оздоровчої фізичної культури, спортивно-масових заходів, а також організації та проведення реабілітаційних заходів спортсменам. Тут під диспансерним спостереженням перебуває понад 5 000 учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортсменів фізкультурно-спортивного товариства «Інваспорт», ветеранів спорту, членів спортивних громадських організацій, студентів, які займаються фізкультурою і спортом, усіх навчальних закладів м. Суми та факультету фізичного виховання Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка зокрема.

Так, у кабінеті функціональної діагностики фізкультурного диспансеру тільки 2018 року зроблено 9123 дослідження (електрокардіографія, реоенцефалографія, реовазографія, велоергометрія, спірометрія тощо), аби визначити функціональний стан органів і систем, рівень та резерв здоров’я, адаптаційного потенціалу спортсменів. Другий рік у закладі функціонує й апарат ультразвукової діагностики, що дозволяє виявляти захворювання на ранніх етапах та якнайшвидше розпочати лікування. У клініко-діагностичній лабораторії на сучасних апаратах, гематологічному аналізаторі та аналізаторі сечі спеціалісти провели 59 018 лабораторних досліджень.

У сучасному спорті проблема відновлення так само важлива, як і тренування. Зрозуміло, що не досягти високих результатів лише за рахунок та інтенсивності навантажень тощо. Тому відновлення спортсменів у закладі здійснюється засобами фізичної реабілітації, а саме – лікувальної фізкультури, фізіотерапії та масажу. Протягом 2018 року тут проліковано понад 2000 осіб та відпущено хворим більше 63 000 процедур. Фізіотерапевтичними методами закінчили лікування 692 пацієнти, яким здійснено 10 512 процедур. У кабінеті лікувального масажу пролікувалися 323 особи, яким зроблено 4107 процедур.

У диспансері на високому рівні проводиться реабілітація й закріпленому контингенту, зокрема спортсменам фізкультурно-спортивного товариства «Інваспорт», учасникам АТО та пацієнтам, яких, за показаннями, направили у відділення ЛФК з інших медзакладів. І не лише за основним діагнозом, а відповідно до функціонального стану пацієнта.

Лікувально-діагностичну роботу постійно контролює керівництво лікарсько-фізкультурного диспансеру, здійснюючи систематичний аналіз результатів лікувально-діагностичної роботи спеціалістів. Відзначається належний контроль за станом здоров’я, проведенням лікувально-профілактичних та реабілітаційно-відновлювальних заходів за всіма категоріями осіб, які займаються фізичною культурою і спортом на Сумщині. Створені сприятливі умови для здійснення консультативної та лікувальної допомоги спортсменам.

Таким чином, якість медичного обслуговування в диспансері обумовлена своєчасністю проведення діагностики; впровадження комплексу лікувально-реабілітаційних заходів для хворих, госпіталізації у спеціалізовані відділення ЛПЗ; систематичним контролем за якістю і своєчасністю динамічного медичного спостереження осіб закріпленого контингенту шляхом експертних оцінок диспансерних карт.

Тому не випадково, що згідно з проведеним аналітичним оглядом підсумків роботи діяльності закладів охорони здоров’я системи надання лікарсько-фізкультурної (спеціальність «Лікувальна фізкультура та спортивна медицина») допомоги в Україні за 2018 рік Державною установою «Український медичний центр спортивної медицини Міністерства охорони здоров’я України», Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер увійшов до трійки кращих закладів такого рівня в Україні.

Фахівці зі спортивної медицини та лікувальної фізкультури області з гордістю відзначають, що у кожній медалі, у кожному високому спортивному досягненні та рекорді провідних спортсменів Сумщини є частка й їхньої самовідданої праці.

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Середа, 20 листопада 2019, 16:57

Новини місцевих рад

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради