telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Депутати б’ють тривогу щодо забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет

На пленарному засіданні сесії обласної ради, яка відбулася сьогодні, 5 листопада, депутат Микола Ільченко порушив питання забезпечення інсуліном жителів Путивльського району.

За словами обранця, наразі на Путивльщині відсутні життєво необхідні ліки, а люди не мають коштів, аби закупити ці препарати за власний рахунок. Якщо ж вчасно не ввести інсулін, то хворий на цукровий діабет може впасти в кому.

Голова обласної ради Володимир Токар виступив з ініціативою скликати одразу після сесії нараду, і зайнятися пошуком виходу із ситуації, що склалася.

На засідання, де були присутніми депутати Микола Березін, Олег Бояринцев, Микола Ільченко, Галина Меньшова запросили в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Надію Лисенко, директора департаменту фінансів ОДА Олену Батраченко та  директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександра Сітака, керівництво Путивльського району.

На Путивльщині потребують інсулінотерапії 84 хворих на цукровий діабет. 58 з них проживають у місті і 26 у районі.

«Ще на початку року, в залежності від кількості хворих на цукровий діабет, було розподілено пропорційно субвенцію по всім районам Сумської області і ОТГ. Решта коштів має виділятися за рахунок місцевих бюджетів», - повідомила Олена Батраченко.

Загалом же Путивльщині необхідно 885 тисяч 700 грн, аби забезпечити ліками усіх, хто потребує інсуліну. 261 тисяча 300 грн надійшла з державного бюджету,  247 тисяч 800 грн надав район і лише 166 тисяч надійшло з міського бюджету із 385 необхідних. Тобто незабезпеченість саме по Путивлю складає 219 тисяч 500 грн. Виходить, що район виділяє певні кошти, а міська рада лише частково виконує свої функції у цьому питанні, наголошували обласні депутати. І наразі хворі на цукровий діабет не розуміють, чи будуть виділені кошти, а відтак, чи забезпечать їх життєво необхідними ліками.

«Дана ситуація є наслідком непродуманості проведення медичної реформи і відсутності стовідсоткового забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном, - упевнений Микола Ільченко. - Держава, яка зобов'язана фінансувати ці видатки у повному обсязі, забезпечує лише 75 % від потреби. Але і позиція міської влади не є відповідальною. Маючи всі фінансові можливості, мер Путивля затягує вирішення цього питання і залишає людей сам на сам з проблемою».

Володимир Токар нагадав про відповідальність органів місцевого самоврядування за забезпечення препаратами інсуліну закладів охорони здоров’я, де лікуються їхні жителі. Вони повинні зараз винайти в місцевих бюджетах та виділити кошти на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет до кінця поточного року та передбачити зазначені видатки при підготовці бюджету на 2020 рік.

Тож присутні вирішили ініціювати скликання сесій Путивльської районної та міської рад, для якнайшвидшого вирішення питання забезпечення інсуліном людей, хворих на цукровий діабет.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 07 листопада 2019, 16:44

Документи облради

Go to top