telegram Facebook Twitter Youtube

Під керівництвом Володимира Токаря відбулися наради щодо пошуку резервів із виплати зарплати працівникам соціальної сфери у районах

На сьогодні голова Сумської обласної ради Володимир Токар вимушений втрутитися в ситуацію, яка склалася через невиплату заробітної плати працівникам соціальної сфери у районах Сумщини. Вона сягнула 30 млн грн.

Задля діалогу та пошуку виходу з фінансової кризи в окремих регіонах, Володимир Токар зібрав разом керівників районів, ОТГ, фінансистів, правоохоронців, обласних депутатів. Вирішували одне питання: як не зробити заручниками ситуації медиків та освітян.

Так,  заборгованість тільки у Недригайлівському районі  складає більше 2 млн грн і «тягнеться» з серпня. За даними фінансистів, якщо в ситуацію не втрутитися і не знайти кошти, до кінця року заборгованість тільки збільшиться. Не краща ситуація і в Буринському, Великописарівському, Середино-Будському та інших районах.

- Грошей в обласному бюджеті, аби передати субвенцію районам, справді немає, - сказав очільник обласних депутатів. – Бо іде недовиконання планових показників і нині бюджет Сумщини виконується лише на 95 відсотків. На жаль, сьогодні складно розраховувати і загальну суму коштів державної субвенції, яка повинні надійти до кінця поточного року.

Керівники департаменту фінансів, обласної фіскальної служби, голова депутатської бюджетної комісії називали можливі резерви наповнення місцевих бюджетів. Але всі зійшлися на думці, що для цього, у першу чергу, ініціатива має йти від керівників районів та ОТГ. Це вони консолідовано повинні вирішувати питання виділення додаткового власного ресурсу на забезпечення в повному обсязі заробітних плат. Також у цю роботу мають включитися й депутати різних рівнів.

- Обласна влада ніколи не стояла осторонь проблем місцевих бюджетів області, проте на сьогодні обласний бюджет недовиконується. Однією з суттєвих причин недовиконання є зміни у законодавстві, що відбулися у 2019 році і через це до обласного бюджету не надходить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої у порядку рубок головного користування, внаслідок чого обласний бюджет у поточному році втрачає близько 43 млн гривень. Також, близько 10 млн гривень втрачено внаслідок заборони розміщувати кошти загального фонду на депозитних рахунках у банківських установах. Крім того, стан наповнення обласного бюджету залежить від економічної активності і фінансової спроможності інших місцевих бюджетів області. А резерви для повноцінного функціонування громад є! – наголосив голова бюджетної комісії обласної ради Микола Березін.

Начальник головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області Олексій Мазуренко підтвердив наявність податкових боргів до місцевих бюджетів та про їх зростання у порівнянні з початком року. У межах своїх повноважень фіскальна служба проводить роботу з їх стягнення. Проте по окремих боржниках відсутні заходи впливу, оскільки вони фактично вже не здійснюють діяльність та/або зареєстровані на території інших областей.

Олексій Володимирович підтвердив сповільнення плати за оренду паїв, оскільки сільгоспвиробники припинили реалізацію своєї продукції. Зокрема, як наслідок, по Недригайлівському району недоотримано місцевими бюджетами надходжень від плати за землю понад 3 млн гривень. Крім того, 50 відсотків земель області використовується не за призначенням, самозахоплюються, що зменшує податкові надходження до місцевих бюджетів у 2-3 рази.

Начальник Департаменту фінансів Сумської ОДА Олена Батраченко зазначила, що питання забезпечення заробітною платою медиків і освітян неодноразово порушувалося на нарадах різних рівнів, на засіданнях комісій обласної ради. Вона зробила детальний аналіз діяльності районів та окремих ОТГ. Так, на її думку як спеціаліста, керівники районів-боржників недостатньо займалися пошуками власних ресурсів.  

Олена Геннадіївна вважає що резервами пошуку коштів на зарплату може бути перерозподіл невикористаного в районах власного фінансового ресурсу, що запланований був на капітальні видатки. А це не багато і не мало, як приклад, – 6,1 млн грн. тільки по Недригайлівському району. Є невикористані кошти і в деяких сільських радах, ОТГ. Якщо їх звести докупи і перерозподілити, вчителі і медики до кінця року вчасно матимуть заробітну плату.

- Неприглядна картина спостерігається і в Буринському районі. А «живі» кошти тут є! – говорить начальник Департаменту фінансів і називає цифри: - Тільки на 29 жовтня їх було зафіксовано у сумі 10 млн 885 тисяч гривень.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко додала, що за відомою їй інформацією, на поточних рахунках чи не в кожному з місцевих бюджетів є мільйонні кошти й існує тенденція до їх зростання.

- Керівники органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади повинні пам’ятати та неухильно виконувати вимоги бюджетного кодексу щодо виплати зарплати працівникам бюджетної сфери. Всі інші витрати мають здійснюватися лише після повного погашення заборгованості по зарплатам.

Підсумок розмови підбив голова обласної ради, зауваживши, що до допомоги районам у пошуках шляхів виходу із критичної фінансової ситуації має залучитися кожен депутат обласної ради, закріплений за тим чи іншим регіоном.

- Жодна гілка влади не повинна стояти осторонь, коли йдеться про матеріальне забезпечення людини. Тільки всі разом, не перекладаючи відповідальність один на одного, ми можемо досягти позитивного результату і знайти фінансові резерви для усунення недоліків. Потрібна лише воля керівників.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 01 листопада 2019, 17:30

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення